Урочисті заходи присвячені дню села Гошів
24.06.2017

4 червня 2017 року, неділя – свято «Трійці» та дня села Гошів Овруцького району Житомирської області. О 11 годині в центрі села збираються мешканці та гості.
Серед гостей:
Арешонков Володимир Юрійович – народний депутат України
Ковердун Сергій Анатолійович – депутат Житомирської облради
Ткаченко Віктор Вікторович – голова асоціації земляцтв України
Запаловський Йосип Антонович – голова ради МГО «Земляцтво житомирян»
Васьковський Михайло Іванович – голова Овруцького відділення земляцтва
Дивинський Юрій Сергійович – голова Овруцької РДА
Китиця Віталій Володимирович – голова Овруцької районної ради
Коруд Іван Ярославович – міський голова м. Овруча та багато інших.
Всі запрошуються до школи де відкривають меморіальну дошку присвячену пам’яті Барановського Анатолія Максимовича – міністра фінансів УРСР (1961-1979рр.) за ініціативі та підтримки, якого в1964 році була побудована школа. Для учасників проводиться екскурсія по школі з відвідуванням кімнати-музею Анатолія Максимовича.
О 12 годині починаються урочистості по відкриттю меморіального комплексу присвяченого пам’яті односельцям жертвам політичних репресій 20 століття (45 чоловік), та односельцям, які загинули у війнах та військових конфліктах тільки у Великій Вітчизняній війні загинуло 190 односельців та вихідців села.
З проповіддю до учасників зібрання звернувся Владика Висаріон – Митрополит Овруцький та Коростенський він же освятив меморіальний комплекс. Потім виступили шановні гості, які привітали громаду села із святом, подякували за пророблену роботу та вручили активним учасникам нагороди, сільські листоноші отримали велосипеди.
Учасники переходять до будинку культури де відкривають стелу із мармуровим зображення герба України і входять в будинок культури для відкриття музею історії села.
Перерізається стрічка і учасники оглядають зали музею.
В першій залі музею зібрані предмети побуту до 60-тих років минулого століття.
В другій залі музею зібрані предмети побуту до 80-тих років минулого століття.
В третій залі музею виставлено колекцію радіо-телеапаратури радянського часу.
В четвертій залі музею розміщенні вишиті картини та рушники, ткані рядна та килими. В цій залі, художник Закусило Микола Іванович, киянин наш земляк, виставив для показу колекцію своїх картин. Одну із картин він подарував музею.
В музеї розміщені стенди з історії села і школи, а також схеми старинних шляхетних родів: Барановських, Невмержицьких, Левковських, Дідковських, Кобилинських, Стоцьких, Васьковських та інших. Саме ці роди складали і складають основну частину мешканців села. В 1494 році в грамотах литовських князів згадується про село Гошів де підтверджено надання землі у володіння родам.
Починаючі з 1802 року царським урядом було затверджено дворянство і родові герби, нащадків київських бояр-воїнів. Архівні матеріали розміщені в музеї були дослідженні автором цих рядків.
Від асоціації земляцтв України, Ткаченко В.В. – голова асоціації, подарував для музею козацьку булаву, як оберіг музею, а також від земляків Запаловським Й.А. головою ради «Земляцтва житомирян» та головою Овруцького відділення Васьковським М.І. було подаровано ікону «Ісуса Христа».
Всі роботи організовувались, виконувались та фінансувались:
ТОВ «Райс – Полісся» -генеральний директор Левковський В.М.
Овруцький щебзавод – директор Ігнатков М.І.
Гришковцем В.М. – першим заступником голови Овруцької РДА
Левковським М.А. – депутатом Овруцької районної ради
Барановським Ю.І. – головою сільської ради
Барановським А.С. – директором будинку культури
Експонати надавались мешканцями та вихідцями села.
О 16 годині в актовому залі будинку культури відбувся святковий концерт присвячений дню села.
Барановський В.М. – перший віцепрезидент земляцтва.
Фото Шваба Є.В.
