Пошук по сайту

Поиск

Підписка

RSSRSS

Перегляди

Flag Counter
Відвідувачі

Загальнонаціональний тиждень пам’яті Першого космонавта незалежної України Героя України Леоніда Каденюка

28.01.2019

Відкриття загальнонаціонального тижня пам’яті Леоніда Каденюка
  • Поделиться в facebook
  • Поделиться в twitter

28 січня 2019 року в приміщенні Київського планетарію відбулося відкриття загальнонаціонального тижня пам’яті Героя України Леоніда Каденюка – Першого космонавта незалежної України.

Цей захід був організований з метою вшанування пам’яті Леоніда Каденюка і з нагоди річниці від дня його народження Українським Молодіжним Аерокосмічним Об’єднанням «Сузір’я» та спільно з Українським аерокосмічним товариством та Радою з екологічної безпеки, а також за підтримки: Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», Товариства «Знання» України, Державного космічного агентства України.

Метою заходу було поставлене інформування молоді та широкої спільноти про життєвий шлях та здобутки Леоніда Костянтиновича, який був і залишається не тільки еталоном скромності, доброчесності та порядності, а й справжнім національним символом України.

Серед гостей заходу були шкільна та студентська молодь, представники космічної галузі України, ветерани космодромів, науковці, викладачі шкіл та вищих навчальних закладів, близькі друзі та сім’я Леоніда Каденюка.

У відкритті загальнонаціонального тижня пам’яті Леоніда Каденюка приймав участь другий Президент України Леонід Данилович Кучма, – саме під час його президенства і завдяки його підтримці став можливий спільний політ у космос громадянина України.

Від імені громадських організацій земляцького руху на урочистостях був присутній Голова ГО «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина» Валерій Іванович Цибух, який представляв свого земляка Леоніда Каденюка, вихідця із села Клішківці Хотинського району Чернівецької області та Голова Ради Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян», Перший віце-президент «Земляцтва» Йосип Антонович Запаловський, який представляв край, що подарував суспільству найвидатнішу фігуру XX століття в області космічного ракетобудування і кораблебудування, яка поклала початок нової, космічної, ери в історії людства Сергія Корольова – ученого, конструктора і організатора виробництва ракетно-космічної техніки і ракетної зброї, засновника практичної космонавтики.

Йосип Антонович Запаловський та Леонід Данилович Кучма

Під час проведення прес-конференції було презентовано відзнаку «Зірка Каденюка», запроваджену громадськими організаціями, які Леонід Костянтинович очолював до останніх днів свого життя.

У другій частині урочистостей відбулося нагородження відзнакою «Зірка Каденюка» відомих вітчизняних діячів науки та ракетно-космічної промисловості. Нову відзнаку «Зірка Каденюка» було вручено Президенту України Леоніду Даниловичу Кучмі за його участь та сприяння в організації польоту у космос громадянина України. Також було вручено нову відзнаку Ірині Дмитрівні Дячук – директору житомирського музею космонавтики імені Сергія Корольова, де зберігається унікальна колекція експонатів космічної техніки, обладнання, екіпірування та оснащення космонавтів, а також документи та фотографії космічної тематики.

Виступаючі близькі, друзі та колеги розповідали, що у свої 67 років Леонід Костянтинович Каденюк був сповнений творчих задумів, енергії, надії знову побувати у космосі. Незадовго до смерті він отримав запрошення стати членом екіпажу місії на приватну космічну станцію в 2021році. Та не судилося…

36 років знадобилося хлопчику з буковинського села, щоб здійснити свою мрію про політ у космос. Завдяки Леоніду Каденюку на навколоземній орбіті вперше пролунав гімн незалежної України, був розгорнутий національний прапор, там побував «Кобзар» Тараса Шевченка. Незважаючи на належні почесті і світову популярність, Леонід Каденюк залишався простою, щирою і дуже скромною людиною. Допомагав людям, як міг, але робив це спокійно, без розголосу, уникаючи оприлюднення.

Тож, у нашій пам’яті Леонід Костянтинович залишається не тільки еталоном скромності, доброчесності та порядності, а й справжнім національним символом України.

Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловський Йосип Антонович, радник голови Державного космічного агентства України Едуард Іванович Кузнєцов та директор Житомирського музею космонавтики ім. С. П. Корольова Ірина Дмитрівна Дячук

В ході зустрічі обговорювалося питання про підтримку клопотання щодо надання Житомирському музею космонавтики імені С. П. Корольова, якому 1 серпня 2020 року виповнюється 50 років, статусу Національного.

---
---

---