Пошук по сайту

Поиск

Підписка

RSSRSS

Перегляди

Flag Counter
Відвідувачі

Виставка робіт макраме Станіслава Рудича “Чарує душу краса рукотворна”

05.02.2019

На відкритті виставки робіт макраме Чарує душу краса рукотворна
  • Поделиться в facebook
  • Поделиться в twitter

5 лютого 2019 року в читальній залі Вишгородської центральної районної бібліотеки відбулася презентація виставки робіт макраме “Чарує душу краса рукотворна” нашого земляка Станіслава Рудича.

Привітати Станіслава Рудича прийшли багато поважних гостей. В складі делегації нашого земляцтва були присутні Перший віце-президент МГО «Земляцтво житомирян» Віктор Михайлович Барановський та заступник голови Житомирського відділення «Земляцтва» Руслан Володимирович Жеревчук.

Також на відкриття виставки прибули заступник голови Вишгородської районної державної адміністрації Тетяна Павлівна Волотовська, начальник відділу культури, національностей та релігій Юлія Володимирівна Іванова, працівники Вишгородського історико – культурно заповідника, письменники, вірні друзі та шанувальники творчості.

Своїми музичними номерами привітали презентанта талановиті учні Вишгородської дитячої музичної школи. З поетичним словом виступила Ольга Андріївна Дяченко.

У наші дні декоративно – прикладне мистецтво – це не тільки один із численних способів заробітку, але і унікальна можливість займатися творчістю, виражати індивідуальність, задовольняти потреби особистості у творчій самореалізації. Збагачена новими образами і прийомами техніка макраме дозволяє створювати високохудожні вироби ужиткового характеру.

До речі, ще здавна моряки плели сітки, зв’язували за допомогою складних вузлів троси, обмотували корабельні конструкції, прикрашали плетеними покришками кермові колеса тощо. Багато морських вузлів завдяки своїй красі та оригінальності почали використовуватися з художньою метою. Так виникло макраме. Тому візерунки такої техніки відрізняються не лише красою, але й міцністю.

Станіслав Рудич збирає сплетений велосипед розміром у натуральну величину

Демонструючи один із свої виробів, Станіслав Рудич викликав у присутніх і здивування, і захват: за декілька хвилин перед гостями виставки постав зібраний сплетений велосипед розміром у натуральну величину. Умілець максимально відтворив «залізного коня» шнуруванням. Якщо металева рама у велику пустотіла, то й тут вив’язано отвір. Мало того, колеса крутяться, знімаються, педалі розбірні, а велика зірочка поєднана із заднім колесом ланцюжком, який лежить на зубцях. Диво та й годі!

Роботи майстра макраме

У творчому доробку Станіслава Рудича — найрізноманітніші плетені вироби: це і жовто-блакитний тризуб, дивлячись на який відразу й не збагнеш, що він із промислового шнуру, це і точна копія криниці й альтанки, булава, цап-відбувайло, триметрова кобра, тюльпани, які автор скопіював із квітів, що ростуть навесні, полуниці, калина, гриби, дельфін і русалка, та багато інших дотепних виробів, атрибутів і символів.

Гості виставки були щиро захоплені майстерними виробами.

Обложка книги Мудрі вислови на всі випадки життя

В минулому році вийшла в світ книга Станіслава Рудича «Мудрі вислови на всі випадки життя». У своєму виданні автор, насамперед, приголомшує читача масштабністю праці і дивовижною проникливістю. У 44 розділах тематика прислів’їв та приказок настільки широка і різноманітна, що практично зачіпає всі сторони нашого життя з його позитивними і негативними явищами.

Збірка читається досить легко, бо укладач, не дивлячись на труднощі диференціації та впорядкування, розділив прислів’я і приказки не за алфавітним, словниковим, предметним принципами, а за відповідними тематичними рубриками.

Саме такий шлях подачі матеріалу збірки підсилює не лише її пізнавальне, художнє значення, але й практичне, прикладне значення для учнівської молоді, студентів та широкого загалу шанувальників влучного слова.
Ці мудрослів’я можна сміливо класифікувати як афористичні вислови і народні поетичні мініатюри. Бо влучні короткі образні фрази наповал б’ють…

Станіслав Миколайович Рудич розповідає про свою книгу Віктору Михайловичу Барановському

Книга, передусім, вчить бачити у буденному житті щось незвичайне і дотепне. Емоційно наснажені, в колоритних барвах прислів’я і приказки відображають мудрість і глибину народної філософії, тому без посмішки їх неможливо читати. І якщо у прислів’ї висловлюється якась закінчена думка чи твердження, то в приказці про це можна знайти лише натяк, на певному місці обірвану думку.

Станіслав Миколайович зауважує на тому, що неперевершене почуття гумору, весела вдача – ось що відрізняє нас, українців, від інших народів. Бо ми вміємо посміятися не тільки з інших, а перш за все із себе. То ж недарма цей фольклорний жанр служить винятково вдячним способом виховання.

Автор відповідально поставився до перекладу прислів’їв і приказок інших народів, зберігаючи основну думку того чи іншого фольклорного зразка з високою мірою точності.

Станіславу Рудичу робить честь і те, що він зумів використати прислів’я і приказки, які незаслужено стали рідковживаними і перейшли у пасивний фонд. Поряд із цим автор сповна поповнив збірку шляхом фольклоризації своїх особистих влучних висловів, виступів політиків, текстівок реклами, лунких гасел радянської і української дійсності, загадок і пісень. Тому книга точно фіксує певний рух думок, почуттів, спостережень, міркувань і надій.

На думку цього збирача народних перлів, основною ідеєю книги є визначення найвищих почуттів людини: патріотизму, мужності, кохання, а також засудження і висміювання лінощів, неробства, пихи, зазнайства та інших вад. І Станіслав Миколайович цілком впорався з цим завданням.

Тож всі бажаючі мають можливість завітати до бібліотеки та помилуватися шедеврами майстра макраме та слова Станіслава Рудича.
---
---

---