Пошук по сайту

Поиск

Підписка

RSSRSS

Перегляди

Flag Counter
Відвідувачі

У Будинку офіцерів ЗСУ в м. Києві відзначили 80-річчя проголошення Карпатської України

26.03.2019

Розпочав тематичний захід Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті
  • Поделиться в facebook
  • Поделиться в twitter

26 березня 2019 року у Києві, в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся тематичний захід та концерт з нагоди відзначення 80-річчя з дня проголошення незалежності Карпатської України.

У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, науковці, представники земляцтв закарпатців, курсанти, слухачі, ліцеїсти, учнівська та студентська молодь навчальних закладів столиці.

Наше земляцтво на урочистому заході представляли Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян», Перший віце-президент «Земляцтва» Запаловський Йосип Антонович, Перший віце-президент МГО «Земляцтво житомирян», виконавчий директор Барановський Віктор Михайлович, члени земляцтва Заєць Іван Олександрович і Жеревчук Руслан Володимирович.

Йосип Антонович Запаловський, Іван Олександрович Заєць, Віктор Михайлович Барановський

Святковий захід розпочався з перегляду відеороликів Українського інституту національної пам’яті «Історичний відеоряд проголошення Карпатської України: відеосюжет 1938 1939 рр.» та «Виступ Президента Карпатської України А. Волошина на Соймі 15 березня 1939 року».

З вітальним словом на святковому заході виступили такі почесні гості:

Володимир В’ятрович, Голова Українського інституту національної пам’яті;

Степан Віднянський, доктор історичних наук;

Олександр Пагіря, кандидат історичних наук;

Станіслав Аржевітін, доктор економічних наук;

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України

— Я дуже зворушена цією можливістю, бути присутньою на цьому заході, який ініційований товариством закарпатців Києва. Для мене є дуже важливим та особливим Закарпаття, тому що родинно, історично з тим пов’язана, — сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

— Пишаюся, що незважаючи на репресивний режим Радянського Союзу моїм рідним вдалося зберегти знання, пам’ять, яка є безпосередньо пов’язана з трагічною та героїчною історією краю Закарпаття, — зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Також під час заходу присутні мали можливість переглянути фільм про історичні передумови становлення Карпатської України та подальшу долю її героїв.

Завершив захід виступ Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України.

---
---

---