Пошук по сайту

Поиск

Підписка

RSSRSS

Перегляди

Flag Counter
Відвідувачі

Творчий вечір Олесі Сінчук "Зорі на квітах"

11.04.2019

Концерт Зорі на квітах 12 квітня 2019 року
  • Поделиться в facebook
  • Поделиться в twitter

“Зорі на квітах”… Саме так назвала свій творчий вечір наша землячка поетеса, композитор, піаністка та співачка Олеся Сінчук. Згадка про зорі — слушна, адже свято музики та поезії відбулося 12 квітня – у день початку космічної ери для людства. А нашим надзоряним супутником стала Національна спілка письменників України. Півтори години тривав політ у невимірні світи.

Творчий вечір Олесі Сінчук Зорі на квітах

Це і космос прадавніх звичаїв України, відображений у веснянках, і трепетна поезія, схожа на чисті крапелини ранкової роси, і чаруючі пісні та фортепіанні твори Олесі.

У кожній миті, у кожному слові та мелодії струмує відчуття любові, краси, єднання земного і небесного. Душі закоханих танцюють “в чистім безмірі”, “поміж зорями і планетами”, для них співають океани і гори. Так відкривається космос кохання,таємничий, світлий, ніжний і пристрасний. Мелодії пісень вишукані, наповнені космічним сяйвом.

Підпис книжки

Космос роду — окрема тема у творчості Олесі. Вона бере свій початок у далекій Польщі, де народилась прабабуся, польська княгиня Марія Закревська. Багато часу минуло, та голос пращурів дає про себе знати. Олеся вільно володіє польською мовою, пише пісні на слова польських поетів. На концерті глядачі мали щастя почути дві пісні на слова Марії Конопницької – ліричну замальовку про зоряне кохання та запальну веселу картинку польських народних гулянь.

Як трепетно говорить поетеса про своїх батьків, сестру, тьотю, братів!

“І знов натхнення яснокрилий птах
У миті кожній розцвітаєсвятом!
Як легко я пливу в човні життя,
Бо в мене є найкращі мама й тато!”

В цю мить я теж мимоволі згадав — а чи задзвонив мамі з татом, як там вони?

А музика вже кличе у поліські простори, що пахнуть льонами, і знову лунає чарівна Олесина сопілочка, як радісний сонячний клич.

Пречудово виступила Олесина донечка Зореслава Чавалюк. Юна піаністка подарувала глядачам етюд Скрябіна і рапсодію Брамса – глибинний та потужний космос класичної музики, вічний, величний, незнищенний.

Учасники вечора Анна Гніздило, Зореслава Чавалюк, Олеся Сінчук, Людмила Гришуленко

Тепло, затишно, просторо і по-весняному свіжо бринять поезії Олесі, мов ніжні весняні квіти.

“Летить весна у юних неба кораблях,
Запалює у душах наших ніжні свічі,
Родина. Свято. Світлом гріється земля,
І вірить нам, і вірить щиро в те, що вічне.”

Олеся Сінчук біля каміну у Спілці письменників

Космічну феєрію завершила пісня “Заповідник Всесвіту”- справжній гімн любові до землі, до її запашних трав і щедрих плодів. І, звичайно, був космічний “біс” – фортепіанна композиція “Вітер весни”- могутня, стрімка, поривчаста, як гірські потоки, як вітер землі і неба, що єднає собою усіх і кличе весну у людські серця!

Олександр Радомський

---
---

---