День Деруна 14 вересня 2019

14.09.2019

День Деруна 2019

14 вересня 2019 в центральному парку міста Коростеня відбувся одинадцятий найсмачніший та найкреативніший Міжнародний фестиваль дерунів – День Деруна!

Делегація МГО «Земляцтво житомирян» на чолі з Василем Сергійовичем Петровичем – головою Коростенського відділення та членом президії «Земляцтва» була запрошена на прийом до міського голови Володимира Москленка.

Користуючись нагодою, представник делегації член «Земляцтва» Микола Костюшко подарував міському голові свою нову книгу «Древлянські легенди».

Микола Костюшко дарує меру Володимиру Москаленку свою нову книгу Древлянські легенди

По закінченні прийому члени делегації долучилися до святкових заходів та дегустації страв національної кухні на фестивалі дерунів у Коростені!

Укрзалізниця на один день, 14 вересня, подовжила маршрут поїзда №896 Шостка — Київ-Волинський до Коростеня.
Повернутися додому активні шанувальники могли на додатковому поїзді №898 Коростень — Київ-Пасажирський, який у зворотному напрямку вирушив з Коростеня о 16:55 та прибув на станцію Київ-Пасажирський о 19:39.

Василь Сергійович Петрович із мером м. Коростеня Володимиром Москаленко та головою Житомирської обласної ради Володимиром Ширмою прямують відкривати День Деруна

В меню фестивалю були поліські страви й смаколики, деруни українські, «заморські» і «з викрутасами», майстер-клас з приготування дерунів від мера, дегустації страв і напоїв, різноманітні конкурси, спектаклі і вікторини.

Місто Коростень щорічно намагається по-особливому розважити і здивувати своїх гостей. У цьому році фестиваль не був вийнятком і також залишить купу незабутніх вражень.

Як відомо, починаючи з 2008 року в Коростені щорічно в другу суботу вересня проводиться неординарний фестиваль – День Деруна.

Не випадково саме в Столиці Древлянського Краю заснували таку подію. Адже здавна ці краї рясніли урожаем картоплі і місцеве населення не з чуток знає всі рецепти приготування, тепер вже національної Коростенської страви – дерунів. Тепер сюди приїжджає велика кількість туристів з України та інших країн, щоб разом відзначити свято деруна в Коростені.

Мер міста пригощає дерунами

Щорічно День Деруна у Коростені радує своїх гостей традиційними конкурсами та розвагами, виставками та виступами творчих колективів. Гості урочисто вступають в Клуб любителів дерунів, беруть участь в конкурсі з поїдання дерунів, вчаться готувати деруни на Местер-класі від мера і т.д. В місті навіть працює традиційна школа дерунярства.

Фестиваль Деруна у Коростені – це незабутня подорож в світ національної традиційної кухні, надзвичайного українського колориту, прикрашених коростенською самобутністю і гостинністю!

На Першому Міжнародному фестивалі дерунів коростенці зпекли найбільший дерун в Україні вагою 118 кг, який був занесений в Книгу рекордів України. На Другому Міжнародному фестивалі дерунів у Коростені був урочисто відкритий пам’ятник деруну.

В меню фестивалю 2019 року: поліські страви і смакоту, деруни українські, «заморські» і «з викрутасами», майстер-клас з приготування дерунів від мера, «депутатські», «козацькі», деруни по-англійськи, польські, німецькі, соціальні і «халявні», дегустації страв і напоїв.

Гості фестивалю визначали найсмачніший і шукали найдешевший дерун, а також брали участь в дерунярскій лотереї.

---
---
---