Пошук по сайту

Поиск

Підписка

RSSRSS

Перегляди

Flag Counter
Відвідувачі

Місто Овруч відзначає 1073-річчя

10.09.2019

Свято Дня міста Овруч
  • Поделиться в facebook
  • Поделиться в twitter

21-22 вересня 2019 року Древній Овруч відзначатиме 1073-річчя з дня першої писемної згадки про місто! З цієї нагоди заплановано безліч заходів.

Овруцька міська рада та МГО «Земляцтво житомирян» сердечно запрошують долучитись до святкування Дня народження древнього і водночас молодого міста, якому виповнюється 1073 роки!

Овруч (Збручай, Вручий) – одне із найдавніших міст України, яке бере свій початок з часів Київської Русі. Саме сюди після спалення Іскоростеня княгиня Ольга в 946 році перенесла центр древлянського князівства.

В літописі згадується місто з 977 року, як град Вручий – столиця князя Олега Святославовича.

Світлий скарб святості ми бачимо на куполах Свято-Василівської церкви та Спасо-Преображенського собору, її возносять пам’ятники святих Володимира Великого та Макарія, вона наповнює душі у сквері князя Олега.

Овручани завжди пам’ятають про древлянське коріння, зберігають та відновлюють його пам’ятки.

То ж, в рамках святкування 1073-річчя з дня заснування Овруча, в місті пройде фестиваль «Поліська пані Картопелька», відкритий конкурс-дегустація картопляних страв. Кращі кухарі з усієї округи з метою популяризації української кухні представлять традиційні регіональні страви з картоплі, серед яких оберуть кращий «Картопляний смаколик».

Святкові заходи на День міста Овруч

Крім смачного фестивалю, у програмі святкування Дня міста передбачають наступні заходи: урочисте відкриття свята, театралізована програма, виступ барабанщиць, дефіле вишиванок, парад молодих мам, святкова хода підприємств міста, масовий флешмоб.

На Центральному стадіоні міста відбудеться Кубок міського голови з футболу, а на вулиці Гетьмана Виговського триватимуть виставки народних умільців «Овруч – місто майстрів», майстер-класи з малювання, вишиванки, паперопластики, різьбярства.

Урочисте відкриття фестивалю «Поліська пані Картопелька» відбудеться о 14 годині на вулиці Т. Шевченка. Сам фестиваль триватиме у Центральному парку, а по закінченні відбудеться нагородження переможців на вулиці Т. Шевченка.

На другій сцені Центрального парку – Фольк-мода «Від давнини до сьогодення», фото-виставка, старовинні ігри.

У другій половині дня у Центральному парку заплановано виступ духового оркестру районного будинку культури.

У неділю, 22 вересня, з 12 години на Центральному стадіоні відбудуться показові виступи зі стрільби з лука «Богатирські ігри», спортивні змагання з шахів, шашок, міні- футболу, фестиваль фарб Ноllу-fest.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати святкові заходи!

---
---

---