Добрі справи легше робити разом!

24.06.2017

Представники "Земляцва", які брали участь в урочистих заходах

Перша писемна згадка про село Гошів зафіксована 24 квітня 1494 р. у листі литовського князя місцевим боярам на узаконення права володіння їхніми землями та подякою за військову службу у боротьбі проти татар. Боярин Роман Госовський свої володіння назвав Госово. Пізніше дана назва трансформувалась у сучасну назву села – Гошів.

4 червня у с. Гошів Овруцького району на Житомирщині відбулося свято села з урочистим відкриттям пам`ятника землякам, які стали жертвами політичних репресій та загиблим у війнах та військових конфліктах. Числені гості, голова Овруцької РДА Юрій Дивинський, голова Овруцької районної ради Віталій Китиця відзначили працелюбність, ініціативність та мистецькі таланти мешканців села, які спрямовані на розбудову як села, так і району в цілому.

На свято прибула також делегація МГО «Земляцтво Житомирян» з міста Києва з почесними гостями: народним депутатом України Володимиром Арешонковим та вихідцями з села Гошів – першим віце-президентом земляцтва Віктором Барановським та Головою Овруцького відділення земляцтва Михайлом Васьковським .

Значну підтримку у розвитку села надавав колишній міністр фінансів України(1964 – 1979р.), уродженець села Анатолій Барановський. За його сприяння у 1964 році збудовано двоповерхову будівлю школи а пізніше будинок культури, магазин та ін.. На знак визнання заслуг перед односельчанами на фасаді школи урочисто відкрито меморіальну дошку з зображенням видатного земляка.

Завдяки невгамовному характеру Віктора Барановського та бажанню бути корисним своїй малій батьківщині створено та урочисто відкрито унікальний музей села, де знайшли собі місце артефакти, старожитності, елементи побуту та засоби праці різних часів. Унікальними є дослідження дворянських родоводів Барановських, Васьковських, Левківських та предмети ткацтва, різноманітні рушники.

На завершення свята у будинку культури пройшло урочисте вшанування найстарішого та наймолодшого жителя села, багатодітних родин та майстрів народної творчості з врученням цінних подарунків та грошових премій. Силами творчого колективу села та гостей із столиці було дано чудовий концерт.

Добрі справи легше робити разом!

Євген Шваб, фото автора

Перед відкриттям меморіального комплексу

Владика Висаріон – Митрополит Овруцький та Коростенський освятив меморіальний комплекс

Відкриття стели із мармуровим зображення герба України перед будинком культури

Поважні особи на відкритті музею села

Віктор Михайлович Барановський з промовою на відкритті музею села

Експонати музею

фото 13, Експонати музею

фото 15, Експонати музею

фото 17, Експонати музею

Закусило Микола Іванович, киянин наш земляк, виставив для показу колекцію своїх картин

Вироби, виготовленні руками односельців

Хор односельців

Виступає землячки Тамара Карамзіна

фото 27

фото 29

фото 31

---