До Дня захисту дітей

06.06.2017

Учні с. Селянщина Черняхівського району в Києво-Печерській Лаврі

В Україні щорічно 1 червня, починаючи з 1998 р. відзначається День захисту дітей. Цього року в цей день відзначається також «Міжнародний День захисту дітей». Свято встановлено в Україні за ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів и дітей «Україна-дітям» та інших громадських організацій.

М.В. Чугаєвський

В перших числах червня поточного року Міжнародна громадська організація «Земляцтво Житомирян» спільно з Київським дитячим фондом та відповідними культурними громадськими та просвітницькими закладами організували приїзд на різноманітні заходи дітей Житомирщини у м. Київ, головним чином, із багатодітних сімей, дітей соціально незахищених верств населення, учасників АТО, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, тощо.

Зокрема, 1 червня 2017 року Черняхівське районне відділення МГО «Земляцтво Житомирян» спільно з Київським дитячим фондом організували екскурсію для 50 дітей Черняхівської гімназії Житомирської області з відвідуванням ряду історичних місць і культурних закладів м. Києва.

З великою зацікавленістю діти ознайомились з історією найбільшої вулиці міста Києва – проспектом Перемоги (колишня вулиця Брест-Литовський проспект), підприємствами і пам’ятками історії, які розташовані впродовж цієї вулиці – Авіаційним заводом Антонов, заводом Більшовик, Київським зоопарком, Київським Національним Цирком, Володимирським собором та іншими.

Зустріч з учнями Черняхівської гімназії в м. Києві 01.06.2017 р біля пам'ятника княгині Ольги

Відвідали Софіївську площу у Шевченківському районі м. Києва, місцевість Старий Київ, яка знаходиться між Володимирською вулицею, Володимирським проїздом, вулицею Али Тарасової, Софіївською вулицею і Рильським провулком. Ознайомились з Софіївським Собором, пам’ятниками Княгині Ольги та Богдану Хмельницькому, прийняли участь у святкових заходах для дітей на Софіївській площі.

Зустріч з учнями Черняхівської гімназії в м. Києві 01.06.2017 р. біля Михайлівського Золотоверхого Собору

Акцентовано увагу дітей на відбудову в районі Софіївської площі Михайлівського Золотоверхого Собору в м. Києві. Цей храм спершу був споруджений у 1108 -1133 рр. онуком Ярослава Мудрого Київським князем Святополком Ізяславичем. Був одним із найбільших монастирів стародавнього Києва. На початку ХХ ст. собор зруйновано, а відбудовано і відкрито у 2000 році на День Києва за участю Патріарха Києвського та Всієї Русі –України Філарета і його освячення. Діти мали можливість відвідати собор і сфотографуватись на його фоні. Побували на Андріївському Узвозі. Це друга за популярністю вулиця м. Києва після Хрещатика. За легендою вулиця Андріївський узвіз названа на честь Андрія Первозваного. На вершині пагорба тепер стоїть Андріївська церква – головна окраса вулиці. Пам’яткою вулиці є будинок, де жив письменник Михайло Булгаков – автор романів «Майстер і Маргарита», «Біла гвардія», «Дні Турбіних» та інші. Зараз цей будинок є музеєм Булгакова. Відвідали Десятинну площу та зробили фото на фоні панорами житлових масивів Поділ, Оболонь, Троєщина, тощо.

Відвідали в Київському академічному театрі ляльок виставу «Троє поросят». Вистава – це віршована комедія про трьох братиків поросят, схожих між собою, але різних по суті. Старший – мудрий, а двоє менших-легковажні. Проте вони тримаються разом і навіть насміхаються над дядечком Вовком. Вистава сповнена гумору і націлює дітей на згуртованість і дружні стосунки, що має виховне значення. Діти були дуже задоволені і під оплески приймали кожен сюжет вистави. Закінчилась екскурсія для учнів Черняхівської гімназії відвідуванням Київського зоопарку, який є одним з найбільших парків Європи і найбільшим в Україні. Він відкритий більше 100 років тому. В ньому перебуває близько 370 видів тварин, нараховується 130 різних видів рослин. Екскурсія викликала великий інтерес у дітей гімназії.

Спільними зусиллями Черняхівського районного відділення «Земляцтво Житомирян», Київського дитячого фонду та Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври 06 червня 2017 року організовано для 50 учнів Селянщинського спортивного ліцею Черняхівського району Житомирщини екскурсію в Києво-Печерську Лавру і на концерт в Жовтневий палац культури м. Києва у рамках Другого Фестивалю «Божі діти» та святкування Дня захисту дітей.

Зустріч з учнями спортивного ліцею с. Селянщина Черняхівського району в Києво-Печерській Лаврі 06.06.2017 р.

Учні ліцею мали унікальну можливість в супроводі проводника Паломницького відділу Лаври Большакової Марії Олексіївни ознайомитись з історією Києво-Печерського монастиря, заснованого в 1051р. при Ярославі Мудрому. Основою монастиря стала печера поблизу села Берестова, в якій поселився Святий Антоній. З часом біля Антонія зібралось близько 12 однодумців і він в 1062 році переселився на сусідній пагорб і викопав там печеру. Таким чином виникли так названі «Ближні і Дальні» печери. Учні відвідали і Ближні і Дальні печери, ознайомились з іншими музейними скарбницями Лаври. В цілому нині музейний комплекс Лаври займає територію 23,36 га, де розміщено 144 будинки та споруди, з яких 122 – є пам’ятками історії і культури.

Після екскурсії по Лаврі учні відвідали Жовтневий палац культури м. Києва, де відбувся Другий Православний благодійний фестиваль для дітей «Божі діти» за участю усіх єпархій Української Православної Церкви та благодійників. Перед концертом Предстоятель Української Церкви Метрополит Онуфрій разом з намісником Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Метрополитом Павлом розповіли про мету заходу, особливості роботи церкви по допомозі дітям та звернулися до присутніх з вітальним словом, наголошуючи, що діти – це найбільший Божий дар і побажав усім Божої допомоги та здоров’я.

На концерті виступили творчі колективи, народні та заслужені артисти України, спортсмени параолімпійської збірної України, багато з яких нагороджені сертифікатами та нагородами «Благодійник року». Всім дітям та дорослим організована святкова трапеза, різноманітні випічки, солодощі та безалкогольні напої.

Слід відзначити, що на заходах до дня захисту дітей прийняли участь, крім дітей Черняхівщини, учні шкіл Брусилівського та Попельнянського районів Житомирщини (голови районних відділень земляцтва – відповідно Мотицький Л.С та Салатюк В.А.)

М.В. Чугаєвський,
Голова Черняхівського райвідділення
МГО «Земляцтво Житомирян»

---