Окрилена любов'ю - творчий вечір Олесі Сінчук

16.11.2019

Пісенна родина Сінчуків

Надзвичайним теплом радує киян осінь 2019 року. Листопадовим золотом пахне столиця, а ще – поезією… Напевно, саме тому затишна зала Національної спілки письменників переповнена у очікуванні свята. На сцені Олеся Сінчук! Ніжна, стрімка, романтична, витончена, сповнена натхнення і краси, вона, неначе казкова фея, увійшла до зали, обняла губами лагідну сопілку – і вдихнула у серця глядачів аромат літнього степу, чи весняного лісу, чи, може, зимових гірських вершин.

Коли руки Олесі торкнулись до клавіш рояля – небесні потоки ніжності огорнули простір, і полилась мелодія глибинна, всеохоплююча, пресвітла.

Олеся Сінчук та гітарист Олександр Тарасов

А ще була поезія, були пісні — у супроводі рояля, гітари, з барабанщиком Сергієм Яксоном, з гітаристом Олександром Тарасовим. Пісні про рідну Житомирщину, сповнені пахощами саду біля батьківської хати, про Канаду та її славних українців, які далеко за океаном бережуть наші традиції багато років, про святе материнство і матінку Любов, яка усіх нас огортає своїм незбагненним теплом. Течуть у мелодіях і словах світлі спогади, наче хмаринки легенькі по чистому небу…

Окремий всесвіт творчості Олесі — всесвіт кохання, трепетний, бездонний, вогненний, сповнений неперевершеної таємничої жіночності.

Душа — як легесенький човник
У морі твоєї любові,
Колишуться хвилі цілунків -
Пречисті, глибокі, прозорі…
Незнані світи насолоди -
У кожнім ледь чутному слові,
В обіймів п’янких візерунках…
Ми вічні і юні, мов зорі.

І тріпочуть мелодії любові, як пелюстки незнаних квітів, що в якусь мить зуміли стати словами. “Ти танцював життя…” Ці слова ще довго будуть бриніти у душах слухачів, адже овації після пісні так довго не стихали. Так само, як і після пісні “Дорога на Севастополь”. Цитую Олесю – “Севастополь – рідне українське місто… І кожен з нас , хто як може, нехай творить думки, прекрасні і світлі про наш український Крим… “

Олеся Сінчук та Неля Франчук, бард, організатор клубу авторської пісні "Гітара по колу"

Виступ Олесі завершився просто феєрично — всесвітньо відомою піснею Володимира Івасюка “Водограй”, яку разом з Олесею співала уся зала, відкриваючи душі і серця для радості, любові, світла. У 2019 році весь світ святкує 70 річчя величного українського митця. Його сонячна творчість вічно жива і нехай цей місточок від класиків української пісні до творців сьогодення буде потужним. Олесі Сінчук — наснаги та творчих злетів!

Сергій Ткач

---
---
---