В національному музеї в Пирогово відбулося облагородження земляцького будинку

21.04.2018

Земляки біля будинку, 21 квітня 2018 року

21 квітня 2018 року в музеї народної архітектури та побуту в Пирогові відбувся традиційний суботник по прибиранню та облагородженню хати з села Бехи Коростенського району Житомирської області.

Прибирання своїх будиночків в музеї в Пирогово – це давня традиція багатьох земляцтв. Разом земляки прибирають прилеглу територію, облагороджують зелені насадження, оновлюють зовнішній вигляд свого будинку.

Такий суботник – це чудовий привід для земляків зібратися разом в теплий весінній день, щоб поспілкуватися і відпочити на свіжому повітрі, а заодно і допомогти музею, котрий зберігає самобутність малої батьківщини.

Музей народної архітектури та побуту в Пирогові – унікальне місце в Києві. Тут можна протягом одного дня побувати на Полтавщині, Наддніпрянщині, на Житомирщині, на Поліссі, Поділлі і в Карпатах, можна доторкнутися руками – у буквальному розумінні слова – і серцем до того сакрального простору, який творився упродовж віків поколіннями предків, котрий творить і живить душу людини.

Музей було засновано в 1969 році, а в 1976 році він відкрив браму для відвідувачів. У багатьох країнах є подібні музеї, що показують туристам традиційний побут та етнічні особливості житла, але київський музей під відкритим небом – унікальний, в першу чергу тому, що всі садиби, представлені в експозиції, – важко назвати їх експонатами! – це не реконструкції, а справжні артефакти, хати звезені сюди з різних куточків України, щоб представити все багатство та розмаїття традиційної української архітектури. На кожній хаті є табличка з поясненням, з якого саме села привезена хата, а всередині відтворені інтер’єри, що відображають побут українців XVI–ХХ століть.

Житомирщина в цьому музеї представлена садибою з села Бехи Коростенського району Житомирської області, яка нагадує про етнічні традиції, які беруть свій початок від древлянських племен, що колись населяли коростенські ліси.

---