Турнір звитяги, сили волі, незламних характерів справжніх патріотів

17.12.2019

Учасники турніру з міні-футболу на Кубок Пам'яті героїв

Їх пам’ятники квітами покриті,
Про них ми будем завжди пам’ятати,
Що віддали життя ще не прожиті
Ці два сини – уже навік солдати.
Жалю про втрату нам нічим не перекрити,
Ми можемо лиш квіти покладати.

Людська пам’ять – унікальна річ. Вона зберігає найкращі моменти життя дорогих нам людей, залишаючи для нас їх молодими, сповненими сил і сподівань. Саме людська пам’ять не дає перерватися тонкій нитці між поколіннями, аби не зміліли наші серця, не знецінилися наші душі.

26 жовтня в Селянщинському спортивному ліцеї імені героїв АТО Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука, що на Черняхівщині, відбувся турнір з міні-футболу на Кубок Пам’яті героїв, полеглих на Сході України, імена яких носить наш навчальний заклад. Цей масштабний захід проводиться третій рік поспіль за сприяння Міністерства оборони України, Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян», Черняхівського районного відділу освіти.

Захід покликаний виховувати юних громадян-патріотів на прикладі найкращих синів Черняхівщини любити Батьківщину, вести здоровий спосіб життя і, звичайно, берегти мир. Саме так любили свою Україну Олександр Михайлович Голяченко та Дмитро Юрійович Литвинчук, випускники Селянщинського спортивного ліцею. Вони стояли на сторожі її Волі та Незалежності, заради нашого мирного сьогодення та свободи віддали свої життя…

Близько десяти років тому в стінах навчального закладу навчалися наші воїни, Олександр Голяченко та Дмитро Литвинчук, однокласники і друзі, пліч-о-пліч йшли вони життям, брали участь у змаганнях, сподівалися і мріяли, а нині меморіальні дошки, стенди, світлини та молоді дубочки біля школи нагадують про ті щасливі для всіх нас дні. Коли в Україну прийшов ворог, випускники Селянщинського спортивного ліцею, Олександр Голяченко та Дмитро Литвинчук, без вагань пішли захищати кордони Батьківщини.

Олександр Голяченко дуже любив своїх батьків і тому не говорив, що служить під буремним Слов’янськом, в одній із найбільш «гарячих» точок АТО… Казав: «Я в Миколаєві, у мене все нормально». 22-річному енергійному, завжди оптимістично налаштованому, працьовитому хлопцеві тільки жити й жити, та ракета, випущена сепаратистами у бронемашину Олександра, обірвала його життя. Рятуючи побратимів, він останнім залишав БТР, тому обгорів найбільше — отримав 80 відсотків опіків тіла. Хлопця не стало 16 червня 2014 року, він помер в шпиталі Харкова, де за його життя боролися найкращі лікарі.

Ця тяжка втрата найкращого друга підштовхнула випускника Селянщинського спортивного ліцею Дмитра Литвинчука до бажання служити на передовій і перебувати в самому горнилі військових дій. У вересні 2014 року він за контрактом іде служити у військову частину А17-24, а восени 2017 року був відряджений за власним бажанням в 95 окрему десантно-штурмову бригаду.

Хлопець служив у селищі Верхньоторецькому, що на Донеччині, в центрі якого проходила так звана «сіра зона». Наші військові зайняли свої позиції і впевнено відвойовували у «сєпарів» українські території. Куля підлого снайпера вразила бійця. Його побратим Перепелиця Максим намагався винести з-під обстрілу пораненого товариша, однак смертельний вистріл наздогнав і його…

25 листопада 2017 року ця страшна звістка сколихнула Черняхівщину й ліцейну родину. Саме вчительсько-учнівський колектив Селянщинського спортивного ліцею став ініціатором присвоєння закладу імен та прізвищ двох героїв АТО – Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука, найкращих спортсменів, активних учасників громадського життя закладу.

Герої Олександр Голяченко та Дмитро Литвинчук вписали в історію держави не лише свої подвиги, а й навчальний заклад, в якому відбулося їхнє становлення як громадян, спортсменів і патріотів. Тому святий обов’язок земляків, всього педагогічного колективу ліцею,– запалити серця спортсменів-патріотів всієї Черняхівщини духом любові до рідного краю, до спорту, до своєї школи, до життя, як це робили Олександр Голяченко, Дмитро Литвинчук та сотні інших героїв АТО, хто не долюбив, не дожив до омріяного мирного сьогодення.

На турнір завітали радник державного секретаря міністра оборони України Дмитро Степанович Грищенко, радник міністра оборони Вікторія Миколаївна Кравчук, радник Президента Міжнародної громадської організації «Земляцтво Житомирщини» Микола Володимирович Чугаєвський, депутат обласної ради Андрій Олександрович Руденький, депутат обласної ради, начальник відділу освіти Черняхівської РДА Григорій Федорович Сташенко, заступник начальника відділу фізкультури і спорту управління національно-патріотичного виховання молоді і спорту Житомирської обласної державної адміністрації Денис Олександрович Соколовський, голова Житомирського обласного фізкультурно-спортивного товариства «КОЛОС» Олександр Федорович Сташенко, представники Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців-учасників АТО», керівник Житомирської філії, мама загиблого героя, Олена Михайлівна Максименко, батьки героїв Світлана Миколаївна і Юрій Миколайович Литвинчуки, Людмила Антонівна і Михайло Антонович Голяченки, працівники Черняхівського військкомату, військових частин міста Житомира та Озерного, військовий оркестр Житомирського військового інституту під керівництвом диригента, майора Павла Осінського, побратими наших героїв, директори, вчителі фізичної культури та учні Дівочківської, Бежівської, Салівської та Селецької шкіл.

Дмитро Степанович Грищенко нагородив батьків героїв відомчими нагородами. Микола Володимирович Чугаєвський подякував батькам хлопців Михайлу Антоновичу й Людмилі Антонівні Голяченкам та Юрію Миколайовичу і Світлані Миколаївні Литвинчукам за синів-героїв і від МГО «Земляцтво житомирян» вручив їм грошову допомогу. Під час промови Микола Володимирович озвучив авторський вірш «Молімося за мир на Україні», написаний до Дня захисника України в шану героям АТО.

Депутат обласної ради Андрій Олександрович Руденький, незмінний меценат творчої молоді району, висловив слова щирого співчуття батькам, у зверненні до учнів побажав успіхів у навчанні та спорті, закликав берегти мир, адже нині це найголовніша передумова розвитку будь-якої держави. Виконувач обов’язки директора Селянщинського спортивного ліцею Дарина Михайлівна Лозко наголосила, що на прикладі подвигів наших Героїв треба виховувати молодь не боятися перешкод, мужньо виборювати право на щасливе життя у сильній, незалежній державі, адже про це мріяли Олександр Голяченко і Дмитро Литвинчук.

За словами депутата обласної ради, начальника відділу освіти Черняхівської РДА Григорія Федоровича Сташенка, вшанування пам’яті людей, які віддали своє життя за нашу державу – наш святий обов’язок. Пам’ять про тих, хто не словами, а ділом проявив свою громадянську позицію, став на лінію захисту своєї суверенної держави, віддав життя за Україну, завжди буде жити вічно!

Біля меморіальних дошок героїв

Під супровід військового оркестру присутні поклали квіти до меморіальних дошок героїв та на кладовищах в селах Славів та Крученець, і в молитві пом’янули всіх, хто не повернувся з поля бою. Військовослужбовці 95-ї бригади, крокуючи урочистим маршем, віддали шану загиблим.

Учні та педагоги ліцею подарували всім присутнім концертну програму «Молодь змінює світ». Після цього події перенеслися на футбольний майданчик зі штучним покриттям. За традицією батьки героїв Михайло Антонович Голяченко й Юрій Миколайович Литвинчук розпасували м’яч і розпочали турнір з міні-футболу. Селянщинський спортивний ліцей представили дві команди юнаків і команда дівчат. В результаті напруженої боротьби серед ігор між хлопцями і дівчатами перемогу отримали господарі. В дівочій грі друге місце посіла команда Салівської ЗОШ І-ІІ ступенів, третє місце вибороли футболістки Селецької школи. Селянщинські юнаки залишили позаду серйозного суперника – команду Хорошівського ліцею №1, які вправно грали і прагнули перемоги, за що були нагороджені пам’ятним знаком «Переможець турніру».

Переможці з нагородами

Кращими гравцями Кубку стали Матвійчук Олександра і Качура Андрій, учні Селянщинського спортивного ліцею, які забили найбільше голів у ворота суперників. Всі команди отримали медалі районного відділу освіти. Тож Кубок Пам’яті Героїв, здобутий завдяки постійним тренуванням, згуртованості й командному духу, залишиться в стінах, де навчалися наші Герої. Щиро дякуємо кожному учаснику Кубку Пам’яті Героїв за участь в турнірі, за ваші емоції, натхнення та непереборне бажання бути найкращими.

За гарну організацію такого важливого для Черняхівського району спортивно-патріотичного заходу педагогічний колектив Селянщинського спортивного ліцею імені героїв АТО Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука отримав від гостей подарунки – принтер, мультимедійну дошку, проектор і футбольні м’ячі. По завершенні турніру гості, батьки героїв, спортивні команди, організатори сфотографувалися в пам’ять про участь в цьому масштабному дійстві.

Підсумовуючи вищесказане, хочеться висловити вдячність співорганізаторам турніру Раднику Державного секретаря Міністерства Оборони України Д.С. Грищенку, депутату Житомирської обласної ради, начальнику Черняхівського районного відділу освіти Г.Ф. Сташенку, депутату обласної ради А.О.Руденькому, голові обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Колос» О.Ф.Сташенку, колективу Селянщинського спортивного ліцею імені Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука на чолі з його керівником Д.М.Лозко та заступником директора І.В.Осадчою за високий рівень роботи з організації і проведення цих заходів, патріотично-виховну роботу серед молоді в освітянській галузі із залученням широкого кола учнів і вчителів шкіл Черняхівського, Хорошівського та інших районів області, плідну співпрацю з Міжнародною громадською організацією «Земляцтво Житомирян».

М.В. Чугаєвський,
Радник Президента МГО «Земляцтво Житомирян»,
Голова Черняхівського районного відділення земляцтва

Газета «Освітяни Черняхівщини» від 31 жовтня 2019 року № 10 (117)

Молімося за мир на Україні!

Вірш-заповіт

Підготовлено до Міжнародного Дня Миру та до Дня захисника України

Молімося за рідну нашу Україну,
За Тих, хто «Все» віддав в житті.
За незалежну милу нашу Неньку,
Єдину, Богом дану на Землі.

Молімося з турботою понад усе,
Про мир стабільний і долю гарну
Щоб Господь, Ненько, беріг тебе,
За вічну вірність, любов і ласку.

Захищай, Господь, єдину Україну,
Заборони усі незгоди на всі віки.
Допоможи скоріше нашому народу
Згуртуватися в прийдешнії роки.

Молімося за Ангелів Небес активно,
За єдність, повну злагоду завжди.
За тебе, наша рідна Батьківщино –
Народів дружби, миру й чесноти.

Молімося за мир і курс незмінний,
Нехай на це Господь благословить.
Бо наш народ величний, мирний
І берегти в країні мир – мій Заповіт!

М.В. Чугаєвський,

Озвучено в такій редакції 26 жовтня 2019 року на турнірі на Кубок Міністра Оборони України, присвяченого пам’яті Героїв АТО в Селянщинському спортивному ліцеї ім. Олександра Голяченка та Дмитра Литвинчука.

---