Земляки на прем'єрі художнього фільму "Самотня квітка"

07.02.2020

Режисер-постановник Валерій Степанян-Григоренко представляє головних героїв.

7 люього 2020 року делегація МГО «Земляцтво житомирян» прийняла участь у прем’єрі художнього фільму «Самотня квітка» який отримав найвищу нагороду – головний приз – Гран-прі Міжнародного кіно-телевізійного фестивалю «Слов’янська казка в Євразійському просторі», що проходив 5-10 вересня 2019 року в місті Софії у Болгарії.

Режисер-постановник цього фільму – Валерій Степанян-Григоренко.

Журі Міжнародного фестивалю відзначило кінострічку «Самотня квітка» найвищою нагородою кінофестивалю – Гран-прі за найкращу режисерську роботу. Також було відзначено за краще виконання ролі у фільмі дипломами виконавицю головної ролі – Ніколь Богач та юну акторку другого плану Софію Тимошенко.

Кінострічка розповідає про нелегку долю головної героїні Ніколь. Дівчина живе у дідуся та бабусі.

Вона оточена турботою своїх друзів, які всіляко намагаються її підтримати. Батько залишив родину, а мати поїхала за кордон на заробітки, щоб дати доньці щасливе майбутнє.

Ніколь мріє побачити своїх найдорожчих батька й матір. Щоночі дівчинці сняться батьки. І вона перебуває у постійному очікуванні на зустріч з найріднішими людьми на світі – батьком і матір’ю.

Це основний лейтмотив мелодрами «Самотня квітка».

Назва фільму глибоко символічна і промовиста. Вона алегорично передає складні процеси формування юної особистості. Психологія дівчинки порівнюється з квіткою, – коментує Валерій Степанян-Григоренко. Діти схожі на тендітні квіти, які можна вирощувати і леліяти або згубити і знищити. Скільки понівечених дитячих доль у світі! Вони часто стають жертвами байдужості батьків, які залишають своїх дітей самотніми у холодному жорстокому світі.

Як склалася доля головної героїні Ніколь ви дізнаєтесь, переглянувши кінострічку.

Режисер-постановник Валерій Степанян-Григоренко розповів, що вся знімальна група двосерійного національного художнього фільму «Самотня квітка» з хвилюванням очікувала результатів конкурсу VII Міжнародного кіно – і телевізійного фестивалю «Слов’янська казка в Євразійському просторі». Фільм «Самотня квітка» ввійшов до десятки найкращих кінострічок серед 180-и кінокартин. Генеральна дирекція Міжнародного кінофестивалю офіційно запросила режисера-постановника фільму для подальшого змагання у конкурсі за кращу почесну нагороду.

Кінострічка була створена без державної підтримки та дотацій. Сподіваємось, що в подальшому держава буде більше приділяти уваги дитячому кіно в Україні, так як сьогодні проблема виховання молоді повинна стояти на першому місці, а на разі можемо констатувати – режисер-постановник Валерій Степанян-Григоренко підтвердив свій професіоналізм, створивши такий чудовий фільм! Очікуємо на нові проекти!

---