До важливих подій у Міжнародній громадській організації "Земляцтво житомирян" і земляцькому русі в Україні

15.03.2020

Церемонія передачі функцій координаторcтва в Асоціації обласних земляцтв України

У січні 2020 року в місті Києві в Будинку Національної спілки письменників України відбулися збори представників Громадської спілки «Асоціація земляцьких організацій областей та регіонів України», присвячені церемонії передачі функцій координаторcтва в Асоціації обласних земляцтв України. Відповідно до Статуту про Асоціацію, кожних півроку одне з обласних земляцтв передає право координаторства іншому земляцтву з виконанням відповідних функцій. На цей раз право координувати діяльність обласних земляцтв на перше півріччя 2020 р. отримала Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян» від Громадської організації «Земляцтво Хмельниччини» з прийняттям «Символічної булави» та виконанням почесної місії очолювати діяльність всіх земляцтв та земляцького руху в Україні.

У церемонії передачі Символічної координаційної булави взяли участь представники всіх земляцтв областей України, а також представники Донецької і Луганської областей, які відновили свою роботу в земляцькому русі України. Від Хмельниччини в заході взяли участь голова Хмельницької обласної ради Загородній Михайло Васильович, голова Ради громадської організації «Хмельниччина» Каплун Михайло Степанович.

Від Житомирщини на церемонії прийняття функцій координаторства взяли участь голова Житомирської обласної ради та член ради «Земляцтво житомирян» Ширма Володимир Васильович, Президент МГО «Земляцтво житомирян» Войтенко Сергій Володимирович, голова Ради Земляцтва Запаловський Йосип Антонович, Перший віце-президент та виконавчий директор Земляцтва Барановський Віктор Михайлович, радник Президента Земляцтва та голова Черняхівського районного відділення Чугаєвський Микола Володимирович, голова Коростишівського районного відділення, генерал Кропивницький Віталій Станіславович, голова Національної спілки письменників України, член Президії Земляцтва Сидоржевський Михайло Олексійович, член Ради Земляцтва, генерал Гаращук Петро Григорович.

Почесні гості заходу – Омельченко Олександр Олександрович, Герой України, міський Голова Києва 1996 – 2000 рр., член Ради Земляцтва, Єхануров Юрій Іванович, прем’єр-міністр України 2005-2006 рр., член Ради Земляцтва.

Роботу на цьому зібранні очолював голова Ради Земляцтва Йосип Антонович Запаловський. З промовою виступив голова Асоціації земляцьких організацій областей та регіонів України Віктор Вікторович Ткаченко, який акцентував увагу присутніх на історії створення, завданнях та особливостях роботи Асоціації, подякував учасникам заходу за організацію роботи земляцтв та земляцького руху в Україні. Голова Хмельницької обласної Ради Михайло Васильович Загородній та голова Хмельницької ГО «Хмельниччина» Михайло Степанович Каплун проінформували учасників заходу про проведену роботу в громадському русі в період координаторства в Асоціації та урочисто передали символічну булаву з тризубом Міжнародній громадській організації «Земляцтво житомирян» з побажаннями великих успіхів в координації роботи земляцтв та земляцького руху в Україні.

Під оплески учасників заходу, від імені Житомирщини символічну булаву прийняли Президент МГО «Земляцтво житомирян» С. В. Войтенко і голова Ради Земляцтва Й. А. Запаловський. Вони висловили вдячність за виявлену довіру, проінформували учасників про Програму діяльності Земляцтва в Асоціації на період виконання покладених функцій. Після цього між Асоціацією земляцтв та спілкою письменників України був підписаний Меморандум про подальше співробітництво в галузі літератури, українського книговидання, популяризації української мови та літератури, оновлення книжкових фондів в сільських бібліотеках та навчальних закладах України.

З промовою і зверненням до учасників заходу виступив голова Житомирської обласної Ради В. В. Ширма з побажаннями землякам подальших успіхів у роботі по зміцненню земляцького руху в Україні, наголосивши при цьому, що «Земляцтво – це спілка небайдужих громадян, які вирішили об’єднати свої зусилля для вирішення спільних завдань. Ви всі вихідці з різних регіонів України, – підкреслив Володимир Васильович, – але спільне у вас – відданість рідній землі. Ви зустрічаєтесь, обмінюєтесь досвідом, аби глибше зрозуміти проблемні питання регіонів, ділитесь ідеями, надаєте допомогу своїм областям, районам, містам. Бажаю, щоби ви робили все можливе, аби кожен регіон України відчував вашу суттєву підтримку в нинішній непростий час».

На заходах виступили також Герой України, Київський міський голова 1996-2006 рр. О. О. Омельченко, Прем’єр-міністр України 2005-2006 рр. Ю. І. Єхануров, голова Національної спілки письменників України М.О. Сидоржевський, президент Земляцтва С.В. Войтенко. Відбувся широкий обмін думками між учасниками заходу.

Подія супроводжувалася великою концертною програмою за участю народної артистки України, члена Земляцтва Карини Карасьової, композитора та співака, члена Земляцтва Олександра Швидкого.

Відповідно до програми діяльності «Земляцтва житомирян», у період виконання функцій координаторства 31 січня 2020 р. відбулася ділова зустріч уповноважених представників обласних земляцтв України в торговому центрі Промислово-торгової компанії (ПТК) «Агромат» в м. Києві. Компанія створена за участі нашого земляка С. В. Войтенка – Генерального Директора ПТК «Агромат», Президента «Земляцтва житомирян». У поточному році компанія відзначатиме свій 27-й рік заснування. У компанії працює близько 2000 працівників, а її продукція постачається в усі регіони України та в багато країн світу.

Учасники зустрічі мали можливість ознайомитися з матеріально-технічною базою компанії Агромат, асортиментом промислової продукції, історією свого становлення і розвитку, перспективами подальшої роботи цієї всесвітньовідомої компанії.

Слід відзначити, що в період координаторства в роботі Асоціації земляцтв України Міжнародна Громадська Організація «Земляцтво житомирян» відзначатиме 25-ти річний ювілей свого заснування та започаткування земляцького Руху в Україні. «Земляцтво житомирян» створено 14 березня 1995 року як об’єднання уродженців Житомира та Житомирської області, які проживають в місті Києві, в інших регіонах України і за її межами з метою підтримки Малої Батьківщини, Житомирщини, членів Земляцтва та вихідців із області.

За 25-річний період своєї діяльності «Земляцтво житомирян» в різні роки очолювали Острожинський Валентин Євгенович (1995-2002 рр.), Рижук Сергій Миколайович (2002-2005 рр.), Мельник Сергій Іванович (2005-2008 рр.), Жебрівський Павло Іванович (2008-2012 рр.), Войтенко Сергій Володимирович з 31 серпня 2012 р. до нинішнього часу. Своїм особистим прикладом і патріотичним ставленням до Батьківщини, рідного краю, вони спільно з небайдужим активом земляцтва створили потужний фундамент і механізм пошуку шляхів для єднання та динамічного розвитку земляцького руху в Україні, сприяли і сприяють соціально-економічному прогресу Житомирщини в єдиному народногосподарському комплексі країни, мобілізації зусиль на подальший розвиток Малої Батьківщини та процвітання Незалежної України!

У період діяльності МГО «Земляцтво житомирян» спільно з місцевими органами влади, Міністерством Оборони України, громадськими організаціями та освітянами Черняхівського району і області провели багато благодійних заходів, цільових програм, спеціальних проектів по соціально-економічному розвитку Житомирщини, конкретних населених пунктів і колективів області, проведенні національно-культурних, спортивних, творчих, освітніх та інших заходів. Практично всі ці спільні заходи широко висвітлювались по радіо, на телебаченні, в періодичній пресі, в т.ч. в газеті «Освітянин Черняхівщини».

Хотілось би висловити щиру вдячність голові Житомирської обласної державної адміністрації Бунечку Віталію Івановичу, голові Житомирської обласної Ради Ширмі Володимиру Васильовичу, депутату Житомирської обласної ради, завідувачу сектору освіти Черняхівської районної державної адміністрації, активному члену Земляцтва Сташенку Григорію Федоровичу за збереження і примноження славних традицій по підтримці важливих ініціатив земляцтва, всім землякам, колегам, представникам органів місцевої влади, учнівсько-педагогічним колективам за велику спільну і безкорисну роботу в земляцькому русі по реалізації всіх цих заходів на Малій Батьківщині, у закладах освіти Житомирщини. Побажати подальших творчих успіхів у цій благородній і необхідній справі на благо України та її Величного народу!
Автор цих рядків разом з редакцією газети «Освітянин Черняхівщини» вважають за доцільне зробити тематичну творчу підбірку авторських віршів-поезій, під назвами «Славний ювілей Земляцтва», «Україна – моя Батьківщина», «Молімося за мир в Україні».

Згадані творчі роботи за своїм змістом присвячені 25-й річниці «Земляцтва житомирян» і земляцького руху в Україні, Малій Батьківщині, рідній землі, боротьбі за мир, незалежність і суверенітет України, героям АТО, національно-патріотичному вихованню в країні та адресовані для роздумів своїм землякам, молоді, широкому колу читачів, всім тим, від кого залежить майбутнє, прогрес та стабільний мир в Україні!

М. В. Чугаєвський,
кандидат економічних наук,
радник президента МГО «Земляцтво житомирян»,
голова Черняхівського районного відділення Земляцтва

Славний ювілей земляцтва!

(Вірш присвячується 25-й річниці заснування Міжнародної громадської організації “Земляцтво житомирян» та започаткування земляцького руху в Україні)
Вже повних двадцять п’ять років пройшло,
Як створено Житомирське Земляцтво.
В Україні воно першим засновано було,
А на сьогодні обласних є понад двадцять.
Острожинський – перший Земляцтва Голова,
Його ідеї, бажання й наміри здійснились.
Допомогли йому Бачинського плани і діла,
Рижука і Запаловського поради знадобились.
Досягнутий прогрес Земляцтва, перш за все,
Є наслідком зусиль його сучасного активу,
Де президент Войтенко важну місію несе
За участю всього згуртованого колективу.
Надалі рух земляцький в країні розпочався,
За задумом Ткаченка Ассоціацію створили.
Досвід Житомирян по областям просувався,
Тим самим значимість Земляцтва укріпили.
Ми всім Вам щиро вдячні, шановні земляки,
За працю, гідний вклад та допомогу братству,
Багаторічну участь та підтримку з усіх боків,
За надання опори й міці своєму Земляцтву.
Земляцтво рідне і надалі в Україні процвітай,
Сприймаючи цей рух, як дійсно долі нагороду.
Єднанню і мобілізації зусиль громад сприяй
На благо всієї України та її величного народу!

07.01.2020 М.В. Чугаєвський, громадський діяч, МГО «Земляцтво Житомирян»

Україна – моя Батьківщина!
ВІРШ-ПІСНЯ

(Присвячується Дню незалежності України)
Моя Батьківщина – це ти,Україна!
Тобі ми завдячні завжди і здавна.
За те, що ти нас успішно зростила
І путівку в життя нам доросле дала.
Моя Батьківщина – це гордість велика,
Ти ніжність природна і спокій душі.
Тебе треба звати по «імені й батька»
За велич могутню і любов до землі.
Розцвітай, моя Нене, як червона калина,
Довічно радуй своїм щедрим добром.
Ми любимо тебе, як мати дитину,
За ніжність і ласку сердечним теплом.
У кожного з нас є Мала Батьківщина,
А разом Україна на мапі землі.
Ми не можем обрати, як матір і батька,
Так і рідну Неньку в своєму житті.
Свята, наче хліб, ти – моя Батьківщино,
Процвітай незалежно на радість усіх.
Як рідних батьків, ми любим безмежно
Тебе, наша Ненько, що ти є на землі.

24.08.2018 р. Микола Чугаєвський

Молімося за мир в Україні!
Вірш-заповіт
Підготовлено до Міжнародного Дня Миру та до Дня захисника України

Молімося за рідну нашу Україну,
За Тих, хто «Все» віддав в житті.
За незалежну милу нашу Неньку,
Єдину, Богом дану на Землі.
Молімося з турботою понад усе,
Про мир стабільний і долю гарну
Щоб Господь, Ненько, беріг тебе,
За вічну вірність, любов і ласку.
Захищай, Господь, єдину Україну,
Заборони усі незгоди на всі віки.
Допоможи скоріше нашому народу
Згуртуватися в прийдешнії роки.
Молімося за Ангелів Небес активно,
За єдність, повну злагоду завжди.
За тебе, наша рідна Батьківщино –
Народів дружби, миру й чесноти.
Молімося за мир і курс незмінний,
Нехай на це Господь благословить.
Бо наш народ величний, мирний
І берегти в країні мир – мій Заповіт!

26 жовтня 2019 року М.В. Чугаєвський

---