Підписано Меморандум про співпрацю між Асоціацією земляцьких організацій та КМДА

04.09.2020

Голови громадських організацій України на підписанні Меморандуму про співпрацю

4 вересня 2020 року відбулася важлива подія для земляцького руху України – була підписана багатостороння угода про співробітництво між Київською владою та Асоціацією земляцьких організацій «Рада земляцтв та регіонів України», де наміри про співпрацю засвідчили підписами керівники всіх обласних земляцьких організацій України.

Виступ Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Йосипа Антоновича Запаловського в Київській міській державній адміністрації з нагоди підписання Меморандуму про співпрацю

Від імені земляцького руху з промовами виступили Голова ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв та регіонів України» Віктор Вікторович Ткаченко, Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян», Перший віце-президент «Земляцтва» Йосип Антонович Запаловський, Голова ГО «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина» Валерій Іванович Цибух та інші.

Президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Володимирович Войтенко підписує Меморандум про співпрацю

Після того, як всі оратори мали можливість висловити свої побажання та поздоровлення, розпочалася урочиста процедура підписання угоди про співпрацю. Від імені нашої земляцької організації Меморандум підписав Президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Володимирович Войтенко.

Віталій Кличко підписав Меморандум про співробітництво від імені Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації.

В своїй промові Віталій Кличко зауважив, що «представники земляцьких організацій наполегливо працюють над збереженням та поширенням національних традицій та історико-культурної спадщини своїх рідних областей. Земляцтва є зразком порозуміння та єднання, прагнення спільно творити майбутнє для своїх дітей і внуків. Земляцтва мають свою громадянську позицію, відстоюють її і впливають на процеси розбудови демократичної держави. Актуальною сьогодні є роль земляцтв у процесах консолідації суспільства, взаємодії і порозуміння між різними регіонами нашої країни. У налагодженні конструктивного діалогу між владою та громадськістю».

Також мер Києва зауважив, що земляцький рух відіграє вагому роль у житті столиці, адже Київ знаходиться в центрі соціально-економічних і громадсько-політичних процесів держави.

«Завдяки тісним зв’язкам зі своєю малою батьківщиною земляцтва володіють об’єктивною інформацією щодо ситуації в областях, районах, містах і селах. Мають практичний досвід вирішення проблем на місцях. Найкращі практики та досвід можуть бути застосовані і в столиці. А ми – завжди готові ділитися досвідом перетворень, які успішно втілюємо в Києві. Сьогодні ми підписуємо Меморандум про співробітництво між київською міською владою і земляцтвами областей України в місті Києві. Сподіваюсь, що підписання цього документу сприятиме розвитку нашої ефективної співпраці в діловій та культурній сферах, яка почалася у 2001 році з підписання першої угоди про співпрацю», – додав він.

Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Йосип Антонович Запаловський, Президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Володимирович Войтенко та Київський міський голова Віталій Володимирович Кличко

За словами мера столиці, Київ сьогодні втілює зміни, які бачать люди. Вже багато чого зроблено і ще немало планів для подальших перетворень.

«І ми втілимо ці плани! Я переконаний, що, зокрема, і спільно з земляцькими об’єднаннями ми зробимо ще багато корисних справ для Києва і для України!» –зазначив Віталій Кличко.

---