День міста та фестиваль "Поліська пані Картопелька" 2021

19.09.2021

Паркова скульптура «Поліська пані Картопелька»

17-19 вересня 2021 року Овруч святкував День міста та відзначав 1075 років від дати першої писемної згадки про місто. Також в цей день проходив вже традиційний шостий Фестиваль “Пані картопелька”.

На запрошення Овруцького міського голови Івана Ярославовича Коруда, делегація МГО «Земляцтво житомирян» у складі керівника делегації Скорженка Василя Олексійовича, Литвина Володимира Михайловича, Арешонкова Володимира Юрійовича, Гаращука Петра Григоровича, Петровича Василя Сергійовича, Петрович Світлани Миколаївни, Степанець Любові Філімонівни, Невмержицької Валентини Філімонівни, Скорженко Алли Петрівни, Степанової Світлани Вікторівни, Приходько Володимира Євгенійовича, та інших відвідали місто Овруч – одне з найдавніших міст України з метою участі у відзначенні 1075 річниці з дня заснування міста Вручай – історичної назви міста Овруч.

Серед почесних гостей свята були присутні заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський, народний депутат України Арсеній Пушкаренко, голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко, голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк, заступниця голови Коростенської районної ради Олена Харченко, заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Євген Медведовський та інші.

На день міста весь Овруч перетворився на один великий театралізований майданчик. Для жителів та гостей Овруча було організовано феєричне свято з різноманіттям заходів: це і марш барабанщиць, парад трактористів, виставка рушників, художників, різьбярів та інших народних умільців Овруччини.

Курсанти ДНЗ "Київський професійний коледж з посиленою військовою та фізичною підготовкою" в день 1075-ї річниці міста Овруч

Але головною подією свята стало відкриття паркової скульптури «Поліська пані Картопелька» у центральному парку міста на початку гастрономічного фестивалю.

Відкривав артоб’єкт її автор – викладач Овруцької художньої школи Юрій Кравчук спільно з міським головою Овруча Іваном Корудом.

«На Поліссі картоплю називають другим хлібом. В Овруцькому районі всі висаджують картоплю, яка є нашою традиційною культурою. У нас не готують жодної страви, де б складовою не була картопля. Після збору картоплі ми проводимо фестиваль «Поліська пані Картопелька». Цього року він поєднаний із днем народження нашого міста. З цієї нагоди ми відкриваємо паркову скульптуру «Поліська пані Картопелька», – зазначив голова Овруцької громади Іван Коруд.

За словами Юрія Кравчука, Поліська пані Картопелька є уособленням жінки. Картоплина тримає руки в боки, одягнута в хустку, намисто і фартух.

Протягом першого дня заходів в місті проходив фестиваль «Поліська пані Картопелька», з цією метою всі місцеві ради розгорнули свої палатки, де виставили на загальний огляд все, чим славляться їхні територіальні громади. Тут і дари полів, і народна творчість, і побут рідного Полісся. Учасники фестивалю пригощали всіх гостей різноманітними стравами з картоплі.

У межах фестивалю цього року був проведений конкурс «Картопляні смаколики», а також вперше відбувся картопляний карнавал з костюмами і театралізованим дійством на тематику картоплі, який завершився масовим виконанням народного танцю «Картопля».

Окрім того, учасники заходу мали нагоду долучитися до конкурсів на найдовшу картопляну лушпайку, справність збирання картоплі і приготування страв у горщику.

Під час фестивалю були організовані виставки виробів «Країна майстрів» та «Дивні овочі».

З нагоди св’яткування 1075 річниці міста, працівниками Овруцької центральної бібліотеки імені Андрія Малишка було створено фільм до відзначення першої історичної згадки про Овруч.

Минулого року через карантинні обмеження захід проводили онлайн, а цього року на центральній площі міста Соборній і вздовж вулиці Шевченка виставляли свої обійстя учасники конкурсу «Чудова садиба», а також ті, хто змагався у конкурсі «Картопляні смаколики», під час якого готували цікаві страви з картоплі.

Місцеві жителі та колективи підприємств створювали цікаві образи – одягнуті у у костюми, тримали знаряддя праці, які використовують при вирощуванні, оброблянні картоплі та проходили ходою центральними вулицями міста.

Міський голова І. Я. Коруд, після привітання усіх з 1075–річчям рідного міста, подякував землякам за їх вклад у розвиток Овруча, побажав усім щастя і благополуччя в родинах. Він же вручив великій групі овручан нагороди міської ради – грамоти, подяки, премії.

Лунали вітання і найкращі побажання того дня жителям міста і району також з вуст народних депутатів, голів райдержадміністрації і районної ради депутатів обласної ради, земляків Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян», гостей свята, котрі приїхали до древнього Овруча.

Одним словом, свято було веселим і радісним для всіх.

---