Житомирщина відзначила своє 85-річчя

22.09.2022

Урочистості з нагоди 85-річчя Житомирщини

22 вересня 2022 року Житомирська область відзначила 85-ту річницю. Житомиряни та мешканці Житомирщини продовжують відстоювати свої землі, що мають понад 1000-літню славетну історію. Житомир, Коростень, Бердичів, Новоград-Волинський – це міста, що були місцем слави князів, козаків, колискою української еліти.

Житомирщина – це край багатий своїми родючими землями та густими лісами, глибокими кар’єрами та мальовничими берегами річок. Край, в якому на полях обов’язково колоситиметься жито, а у блакитному мирному небі, замість ворожих ракет, кружлятимуть птахи. Край, де в кожному місті замість сирен обов’язково лунатиме шкільний дзвінок, а вулицями гулятимуть щасливі та усміхнені люди.

Мешканці Житомирщини пишаються своїми досягненнями, здобутками, а головне – своїми людьми. Це те, заради чого варто жити та боротися. Це майбутнє нашої країни, нашого з Вами величного краю. Краю, який відсвяткував свій 85-річний ювілей!

Тож, з нагоди відзначення 85-річчя створення області в Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера 22 вересня відбулись урочистості.

Участь у святковому заході взяли начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступники, заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, депутати обласної ради, керівництво Житомирської міської ради, військовослужбовці, представники міст та районів області, керівники установ та організацій Житомирщини, керівники області різних років: Бунечко В. І., Ширма В. В., Рудченко М. М., Рижук С. М., Павленко Ю. О., Андрійчук Ю. А., Запаловський Й. А., Француз В. Й.

Керівники Житомирської області різних років
Голови обласної ради різних років Ширма В. В., Запаловський Й. А, Федоренко В. І., Француз В. Й.

Міжнародну громадську організацію «Земляцтво житомирян» на святі представляли Голова Ради «Земляцтва» Запаловський Йосип Антонович та перший віце-президент «Земляцтва» Стретович Володимир Миколайович.

Щоб привітати жителів області із знаменним ювілеєм до урочистостей долучився і мобілізований до лав ЗСУ голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.

«Сьогодні на долю кожного з нас випали великі випробування. З перших днів війни жителі області разом з усім українським народом стали на захист Батьківщини. Загарбник понівечив ракетними обстрілами наші домівки, школи, церкви… Забрав життя наших цивільних, наших Захисників та Захисниць. Низько вклоняюсь перед світлою пам’яттю усіх загиблих, перед їх родинами. Ми всі у вічному боргу перед ними… Сьогодні, попри труднощі та біль, ми продовжуємо йти до своєї мети – до нашої святої Перемоги. Щиро бажаю жителям області стійкості, витримки та віри в наше переможне майбутнє. Разом здолаємо ворога. В єдності наша сила!»,- сказав у своєму вітальному слові Володимир Федоренко.

Начальник житомирської ОВА Віталій Бунечко та заступник голови обласної ради Володимир Ширма під час своєї промови подякували жителям області за згуртованість та щоденний внесок у боротьбу з ворогом.

Гордимося жителями області за стійкість і мужність, за підтримку один одного у цей нелегкий для нас усіх час. Ви є прикладом єдності, чуйності та милосердя. Ви щодня доводите світу, що Україна сильна, незламна, що Україна – вільна! Дякуємо за те, що крок за кроком наближаєте нашу спільну Перемогу!

У ході заходу керівництво області нагородило почесними відзнаками кращих серед кращих у своїй професійній справі жителів Житомирщини, а також колишніх керівників області.

Отримали почесні нагороди від Житомирщини Голова Житомирської обласної ради 2010 – 2014 років, Голова Ради «Земляцтва» Запаловський Йосип Антонович та перший віцепрезидент «Земляцтва» Стретович Володимир Миколайович.

Нагородження Голови Житомирської обласної ради 2010 - 2014 років, Голови Ради «Земляцтва» Запаловського Йосипа Антоновича
Нагородження першого віце-президента «Земляцтва» Стретовича Володимира Миколайовича

Від імені президента Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» Войтенка Сергія Володимировича керівникам області різних років була вручена книга «Із історії житомирського земляцтва» присвячена 25-річчю з дня створення.

Святкову атмосферу та гарний настрій дарували усім присутнім творчі колективи Житомирщини.

---