Конференція до 70-річчя створення Інституту дослідів в Канаді

28.11.2019

Голова правління Земляцтва "Хмельниччина" Каплун Михайло Степанович та Перший віце-президент МГО «Земляцтво житомирян» Барановський Віктор Михайлович на конференції з нагоди 70-річчя створення Інституту дослідів в Канаді

28 листопада 2019 року в головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міжнародним громадським об’єднанням «Волинське братство» було проведено науково-практичну конференцію, присвячену 70-річчю створення Інституту дослідів Волині в Канаді.

На зібранні були прослухані доповіді та співдоповіді про започатковану інститутом роботу та обговорене питання про подальше продовження діяльності канадського інституту в Україні – тож учасники конференції одностайно проголосували за функціонування окремої структури — громадської організації «Інститут дослідів Волині, Вінніпег — Київ».

Також було обрано директора інституту – Сергійчука Володимира Івановича – завідуючого кафедрою історії Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка. І також на конференції було обрано наглядову раду, до складу якої увійшов Перший віце-президент МГО «Земляцтво житомирян» Барановський Віктор Михайлович.

В своєму виступі на конференції Віктор Михайлович Барановський ознайомив присутніх з ходом власної дослідницької роботи в межах житомирського земляцтва по вивченню української Овруцької шляхти на території теперішньої Житомирщині, яка раніше входила до Волинської губернії. Це питання пропонується внести в плани діяльності майбутнього інституту для глибокого вивчення.

Всі ми знаємо, що впродовж останнього століття дуже багато наших співвітчизників в зв’язку з етнічними, політичними, соціально-економічними подіями змушені були покидати свої рідні домівки та осідати на чужині. Тож, 26 листопада 1949 року в канадському місті Вінніпезі представниками української діаспори був створений Інститут дослідів Волині.

Крім краєзнавчого дослідження Волинської землі, головною його метою в умовах тимчасової московської окупації стало повернення Україні культурної та духовної ідентичності. Відтоді минуло 70 років, але діяльність інституту не втрачає своєї актуальності. Тому ініціативна група науковців та членів МГО «Волинське братство» виступила з пропозицією відновити діяльність цієї дослідницької організації в Києві.

Голова «Волинського братства» Сергій ШЕВЧУК зазначив, що одним із завдань новоствореної організації стане плідна та тісна співпраця з Посольством Канади в Україні. Йдеться не лише про історичні дослідження Волині, а й про технічний, науковий та суспільно-культурний розвиток регіону.

На урочистому засіданні було багато поважних гостей — як вихідців з Волині, так і тих, хто цікавиться історією волинського краю. З предметними фаховими доповідями виступали науковці та громадські діячі: політик Ярослав Федорчук багато наголошував на необхідності глибокого вивчення історії Волині; вихідець з Волині, журналіст Володимир Данилюк презентував видання козацьких та повстанських пісень та віршів «Пісні волі»; з фаховим словом виступили доктор та завідувач кафедри політології КНУ Володимир Цвік, професор Володимир Сергійчук, дипломат Микола Ярмолюк та інші.

Завершилася конференція виступом молодих мистецьких талантів ансамблю «Зернятко».

---