Фотовиставка "Українська мрія – єдність, свобода і незалежність"

16.01.2020

Архівна фотографія на виставці "Українська мрія – єдність, свобода і незалежність"

На передодні Дня Соборності України, у Національній бібліотеці України імені Вернадського розпочала роботу фотовиставка «Укаїнська мрія – єдність, свобода і незалежність», одним із організаторів якої є наш земляк Євген Шваб.

На відкриття виставки приїхало багато наших земляків, на чолі з віце-президентом МГО «Земляцтво житомирян» Барановським Віктором Михайловичем, та багато поважних гостей, серед яких були заступник генерального директора НБУВ Тетяна Коваль, відомий письменник, дослідник і публіцист Олександр Балабко, Народні артисти України Леонід Сандуленко, Олександр Василенко, Світлана Мирвода, Заслужені артисти України Олена Хижна та Олександр Дудка, нродні депутати попередніх скликань Олександр Гудима та Олександр Сергієнко, а також представники громадських організацій і засобів масової інформації.

Земляки на відкритті фотовиставки "Укаїнська мрія - єдність, свобода і незалежність"

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік 22 січня 1919 року на Софійському майдані, у Києві, в урочистій атмосфері, відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”. Наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України.

21 січня 2020 року у конференц-холі національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського о 16.00 год. відбудеться урочиста презентація фотовиставки «Українська мрія – єдність, свобода і незалежність».

Експозиція створена до 101 річниці проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР колективом фотохудожників у складі: члени національної спілки фотохудожників України Олександр Лепетун, Ірина Літічевська, Євген Шваб та Голова Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій Олександр Маматов. У експозиції використано світлини авторів та світлини, надані архівами міста Києва.

Світлини розповідають про боротьбу українського народу за свободу, незалежність та територіальну цілісність держави під час Української революції 1917 – 1921 років, Помаранчевої революції 2004 року, революції Гідності 2013 – 2014 років та проведенні АТОООС на сході України.

Виставка працює з 21 січня по 21 лютого 2020 року щодня з 9.00 до 17.30, крім суботи та неділі.

Вхід вільний.

---