«Земляцтво житомирян» прийняло координаторство в «Асоціації земляцьких організацій областей та регіонів України»

16.01.2020

Учасники урочистих заходів по передачі координаторської булави

Як всі ми знаємо, кожних півроку одна із земляцьких організацій приймає символічну булаву та отримує право координувати діяльність земляцького руху. 16 січня 2020 року Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян» прийняла координаторську булаву у Громадської організації Земляцтво „Хмельниччина” та взяла зобов’язання виконувати почесну місію очолювати земляцький рух.

Голова Ради «Земляцтва житомирян» Йосип Антонович Запаловський проголошує вступне слово

На урочистий захід, який проходив в золотій залі Національної спілки письменників України, зібралися представники усіх земляцьких організацій України та приїхало багато почесних гостей. Дуже приємно, що в цей день на урочисту церемонію передачі булави прибули представники Донецької та Луганської областей, які відновили свою роботу!

Поважні гості та учасники заходу

Хмельниччину представляли голова обласної ради Михайло Загородний та голова правління ради громадської організації “Земляцтво “Хмельниччина” Михайло Каплун. Житомирщину представляли голова обласної ради Володимир Ширма, Президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Войтенко та Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Йосип Запаловський.

Виступ голови «Асоціації земляцьких організацій областей та регіонів України» Віктора Вікторовича Ткаченка

Віктор Ткаченко, який керує Громадською спілкою «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» коротко розповів присутнім про те, як створювалася спілка, про її завдання та дружні відносини між всіма учасниками та дух консенсусу, які панують в асоціації сьогодні.

Голова правління ради ГО "Земляцтво "Хмельниччина" Михайло Степанович Каплун передає булаву

Житомиряни прийняли координаторську булаву

Слово голови Хмельницької обласної ради Михайла Загороднього

Слово голови Житомирської обласної ради Володимира Ширми

Промова Героя України, міського голови Києва 1996 - 2006 років, члена Ради "Земляцтва житомирян" Олександра Олександровича Омельченка

Промова Юрія Івановича Єханурова - Прем'єр-міністра України 2005 - 2006 років, члена Ради "Земляцтва житомирян"

Промова Сергія Володимировича Войтенка - президента МГО "Земляцтво житомирян"

Традиційний обмін подарунками

Далі слово перейшло до Михайла Степановича Каплуна, який після короткого звіту передав символічну булаву з тризубом житомирянам. Від імені Житомирщини прийняли булаву Президент МГО «Земляцтво житомирян» Сергій Володимирович Войтенко та Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Йосип Антонович Запаловський, які висловили слова вдячності за виявлену честь та поінформували спільноту про заплановану програму дій на період здійснення координаторських функцій.

Підписання меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво

Також в цей день було підписано меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в галузі літератури між Національною спілкою письменників України та Громадською спілкою «Асоціація земляцьких організацій областей та регіонів України», де сторони домовилися всіляко сприяти розвитку власного українського книговидання, популяризації української письменності, сприяти оновленню книжкових фондів в сільських, шкільних та інших закладах нашої держави.

Велику допомогу в організації та проведенні заходу надали голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, перший заступник Тетяна Володимирівна Пишнюк та Ніна Григорівна Шаварська.

Земляцький рух плідно працює, а «Асоціація земляцьких організацій областей та регіонів України» об’єднує всю Україну!

Дякуємо усіх гостей та представників земляцтв за надану честь. «Земляцтво житомирян» буде гідно працювати на зміцнення земляцького руху і єднання України.

Пресслужба МГО «Земляцтво житомирян»

---