Вітаємо земляків з величним святом Трійці

05.06.2020

День Святої Трійці в 2020 році святкується в неділю, 7 червня.

Прийміть щирі привітання з величним святом Трійці, що символізує сходження Святого Духа до апостолів.
Традиційно цей день вважається початком історії церкви, коли Господь відкрив апостолам повноту своєї слави у триєдинствi: Бога-Отця, Бога-Сина i Святого.

Трійця – одне з дванадцяти головних православних свят. Його ще називають днем ​​зішестя Святого Духа. Є у Трійці і третя назва – П’ятидесятниця. Ця назва вказує на дату святкування – на п’ятдесятий день після Великодня.

День Святої Трійці в 2020 році відзначається в неділю, 7 червня.

У християн західного обряду зішестя на апостолів Святого Духа і дня Святої Трійці розділене. День Святої Трійці святкують наступної неділі після дня П’ятидесятниці. А оскільки П’ятидесятниця в 2020 році в католицькій церкві випадає на 31 травня, то західні християни святкуватимуть день Святої Трійці 7 червня, тобто в один день з православними.

Вважається, що свято на честь Святої Трійці вирішили встановити учні Ісуса Христа – апостоли, на яких, за біблійними переказами, зійшов Святий Дух.

Після цього вони навчилися зцілювати, пророкувати, почали розмовляти різними мовами, щоб нести Слово Боже по світу.

Офіційне встановлення Трійці відбулося в 381 році, коли в Константинополі був скликаний II Вселенський собор.

Традиції

На Трійцю прийнято прикрашати храми і житла зеленню. Молоді дівчата плели вінки з польових квітів і надягали їх на голову.

Наші предки вірили, що свічки, принесені в цей день з церкви, захистять дім і його мешканців від зла і напасті.

На Трійцю влаштовували застілля і запрошували всіх родичів. Після церкви і смачної трапези люди влаштовували народні гуляння.

Вірили, що якщо посвататися на Трійцю і одружитися на Покрову (14 жовтня), то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Понеділок після Трійці називається Духовим днем. У цей день, за повір’ями, не можна чіпати землю, копати її, бити палицею, лаятися і рубати дерева. Земля – ​​«іменинниця».

---