Запрошення на святкування 50-річчя Музею космонавтики ім. С.П. Корольова
17.07.2020
Запрошення на святкування 50-річчя Музею космонавтики ім. С.П. Корольова
Міжнародна громадська організація
«Земляцтво житомирян»
Маю честь запросити Вас на урочисті святкування, присвячені 50-річчю Музею космонавтики ім. С.П. Корольова, які відбудуться 1 серпня 2020 року за адресою: м. Житомир, вул. Дмитрівська, 2. Початок урочистостей об 11.00.
Висловлюю щиру повагу та вдячність за дружню підтримку, особисте сприяння музейному розвитку, творчу співпрацю.
Будемо раді вітати Вас у музеї.
З повагою,
директор музею Ірина Дячук
Сценарій урочистого засідання з нагоди 50-річчя Музею космонавтики ім.С.П. Корольова Житомирської обласної ради 1.08.2020 (локація – Павільон «Космос» Музею космонавтики ім.С.П. Корольова, Житомир, вул. Дмитрівська, 2)
12.00
Музичний космічний сигнал (гості займають місця перед екраном (плазмою) в центрі зали ( на плазмі – заставка – 50 років Музею космонавтики ім.С.П. Корольова)
Ведучий 1: Шановні пані і панове!
Ведучий 2: Дорогі гості!
Ведучий 1: Сьогодні ми відзначаємо знакову подію – золотий ювілей одного з перших космічних музеїв світу– Музею космонавтики ім.С.П. Корольова!
Ведучий 2: Музей– це Храм науки, культури, мистецтва! Тут відкриваються серця для відчуття українського духовного космосу!
Ведучий 1: До виступу запрошується муніципальна хорова капела «Орея», керівник і засновник – маестро Олександр Вацек.
(Додаткове світло вимикається, проектор: зоряне небо)
12.10
(Транслюється космічний сюжет на плазмах – як фон для слів ведучих– 1,5 хв.)
Ведучий 2: Запуск штучного супутника Землі, перший політ людини у космос, вихід у відкритий космічний простір – легендарні кроки людства у космічне майбутнє!
Ведучий 1: Біля їх витоків стояв наш земляк, засновник практичної космонавтики, академік Сергій Корольов. Він мав щасливу і непросту долю вченого-першопроходця – йому судилося побачити втілення своїх мрій у реальність.
Ведучий 2: Ім’я Головного Конструктора не згадувалося на шпальтах газет, його особистість та сфера діяльності складали державну таємницю.
Ведучий 1: Лише у січні 1966 року, коли раптово зупинилося серце Сергія Павловича, ім’я Головного Конструктора і місто, в якому він народився, – пролунали на весь світ.
Ведучий 2: На батьківщині Сергія Корольова, в будинку, де народився вчений, 1 серпня 1970 року відкрили музей.
До Вашої уваги унікальні кадри …
(Сюжет про відкриття музею. 1 .08.1970. Фільм – 3, 5 хв.)
12.15.
( на плазмі – заставка – 50 років Музею космонавтики ім.С.П. Корольова)
Ведучий 1: На адресу музею надійшло привітання від Голови Верховної Ради України Дмитра Розумкова (зачитує вітальну адресу)
Ведучий 2: Музей привітала донька Сергія Корольова Наталія Сергіївна
(транслюється відеозвернення або зачитується вітання)
12.20
Ведучий 1: Створювати космічний музей 50 років тому було надзвичайно складно. Режим суворої секретності заважав контактам із космічними підприємствами.
Ведучий 2: Значна допомога очільників області і міста сприяла надходженню у фонди перших безцінних зразків космічної техніки і спорядження.
Ведучий 1: Сьогодні, за сприяння керівництва області та міста музей втілює в життя свою національну стратегію розвитку, зміцнює матеріально-технічну базу, розвиває міжнародне партнерство.
Ведучий 2: До вітального слова запрошуються Голова Житомирської обласної ради Володимир Ширма та перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Володимир Федоренко.
Виступи голів до 5 хвилин
Вручення Почесних грамот та подяк
Ведучий 2 (оголошує нагороджених)
12.30 (на плазмі – відеоряд космічних об’єктів Житомира)
Ведучий 2: У кожного міста своє обличчя. Напевно, без Музею космонавтики Житомир був би іншим.
Ведучий 1: Саме існування у місті космічного музею дарує житомирянам відчуття унікальності і причетності до великих ідей, задумів і творінь геніїв космонавтики.
Ведучий 2: До слова запрошуються Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та народний депутат України, Герой України Ігор Герасименко
12.35
Ведучий 1: Музей займає особливе місце у науковому просторі, розповідаючи про внесок України у розвиток світової космонавтики, про унікальні дослідження українських вчених та технології, розроблені видатними українськими конструкторами.
Ведучий 2: Хто ж такий Головний конструктор? Говорить Сергій Павлович Корольов.
Сюжет з голосом С.Корольова – 2,5 хв.
12.40 ( на плазмі логотипи ДКАУ, КБ «Південне» та АКТУ)
Ведучий 1: До вітального слова запрошуються Голова Державного космічного агентства України Володимир Усов, головний конструктор Державного підприємства «КБ «Південне» ім.М.К. Янгеля Максим Дегтярев та Голова Аерокосмічного товариства України Едуард Кузнєцов
12.45 (на плазмі – відеоряд з військовими в музеї)
Ведучий 1: Космонавтика – сфера героїв. Важливим напрямом діяльності музею є національно-патріотичне виховання.
Ведучий 2: До слова запрошується генерал-полковник Віктор Развадовський, народний депутат України 7 та 8 скликань
12.50
Ведучий 2: Музей здобув загальнодержавне та міжнародне визнання, розвинувши стратегічні культурні відносини із музеями, науковими та культурними установами Білорусі, Литви, Латвії, США, Франції, Китаю, Польщі, Німеччини.
Ведучий 1: Музей отримав у 2013 р. членство у двох комітетах Міжнародної астронавтичної федерації та став номінантом Міжнародного музейного конкурсу слов’янських культур «ZHIVA AWARD».
Ведучий 2: Музей вітає Посольство Сполучених штатів Америки в Україні
Ведучий 1: До Вашої уваги відео-привітання від Етнокосмологічного музею Литви.
Ведучий 2: Слова привітання від Центру Тагора Інститу Східно-Європейського розвитку.
12.55
Ведучий 1: По краплинах збиралася унікальна колекція музею і значний внесок в її поповнення зробили видатні житомиряни.
Ведучий 2: До вітального слова запрошуються голова Ради Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» в м. Києві, голова Житомирської обласної ради у 2010-2014 роках Йосип Запаловський та Президент Міжнародної громадської організації «Земляцтво житомирян» у м. Києві Сергій Войтенко
13 00 (на плазмі – відеоряд з Леонідом Каденюком у Житомирі)
Ведучий 1: Музей космонавтики ім. С. П. Корольова пишається багаторічною дружбою з Першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком.
Ведучий 2 : Житєвий шлях Леоніда Каденюка був пов’язаний з Чернівцями та Чернігівом. І ці міста України стали нашими «космічними» побратимами.
Ведучий 1 : У нас в гостях – Віктор Ткаченко – голова Асоціації земляцьких організацій України, голова Чернігівського земляцтва та Валерій Цибух – Надзвичайний та Повноважний Посол України, секретар Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки», Голова Буковинського земляцтва в Києві.
13.05 ( на плазмі – відеоряд з Б.Є.Патоном та академіками в Житомирі)
Ведучий 2: Важливим кроком у формуванні музею як наукового центру стала співпраця з Національною Академією Наук України та особиста підтримка її Президента, академіка Бориса Патона.
Ведучий 1: Запрошуємо до вітального слова директора Головної астрономічної обсерваторії академіка Ярослава Яцківа і директора Андрушівської обсерваторії Юрія Іващенка
13.10 ( заставка із знімком Землі з космосу)
Ведучий2: Багаторічна дружба пов’язує музей з Національним центром управління та випробувань космічних засобів. Це – спільні проекти, дружня підтримка і технічна допомога.
Ведучий 1: Значна частина співробітників центру – випускники Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова, який понад півстоліття веде підготовку фахівців за напрямками, дотичними до космічних технологій.
Ведучий 2: До вітального слова запрошуються начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний та начальник Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова генерал-майор Олександр Левченко.
13.20 (відеоряд з Форуму «Корольов.Космос.Житомир» та підписання угоди про кластер)
Ведучий 1 : У 2020 році на Житомирщині було створено регіональний інноваційний космічний кластер «Полісся», який об’єднав вчених і винахідників, бізнесменів, військових та музейників.
Ведучий 2: До слова запрошується ректор Поліського національного університету Олег Скидан та директор Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім.Г.М.Доброва Борис Маліцький.
13.25 ( на плазмі ролік, знятий дроном Андрія Морозова)
Ведучий 1: Музей – з висоти пташиного польоту, перший в Житомирі Техфест, інновації у сфері розвитку туризму – це результат партнерства музею з Державним університетом «Житомирська політехніка»
Ведучий 2: До слова запрошуються ректор Житомирського державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов та депутат Житомирської обласної ради Олена Галагуза
13.30
Ведучий 1: Академічні й університетські дослідження… Ось той фундамент, який є основою музейної наукової діяльності. Через класичну науку та музейний експеримент реалізується культурно-освітня стратегія музею.
Ведучий 2: До слова запрошуються ректор Житомирського державного університету ім.Івана Франка Галина Киричук
13.35
Ведучий 1: Експериментальна експозиція “Космос”, в якій ми зараз знаходимось, створювалась у гарячих спорах творчого колективу, що об’єднав музейників і художників.
Ведучий 2: Всі прагнули того, щоб “космічна” експозиція на батьківщині Головного Конструктора була особливою.
Ведучий 1: Нарешті, була прийнята світоглядна концепція з експериментальним художнім рішенням, суть якої виражена в словах академіка С.П.Корольова: “Немає перешкод людської думки злету!”
Ведучий 2:
Немає перешкод людської думки злету!
Щоб тільки б до мети дістатися хутчій.
Долають труднощі конструктори й поети
І втілюють в життя політ космічних мрій.
Ведучий 1: До слова запрошується Народний художник України, Заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, автор художньої концепції музею Анатолій Гайдамака.
13.45
Ведучий 1: Музей – це особливий простір для дитячої творчості. Космічні майстер-класи та мистецькі конкурси, дослідження юних науковців та конструкторів. Скільки талантів було відкрито за підтримки Благодійного фонду родини Розенблат!
Ведучий 2: До слова запрошується Олена Розенблат, директор Благодійного фонду родини Розенблат.
13.50
Ведучий 1: У ювілейний для музею 2020 рік, з’явилася документально-художня стрічка про становлення Сергія Корольова “Незламний. Шлях до мрії”. Значну частину матеріалу для фільму було знято в експозиціях музею.
Ведучий 2: Слово – режисеру фільму — заслуженому артисту України Петру Авраменку.
Ведучий 1: До Вашої уваги – фрагменти фільму «Незламний».
13.55
Ведучий 1: Сергій Корольов надавав великого значення збереженню історичної пам’яті. Саме він виступив з інінціативою створити Музей історії космонавтики на батьківщині свого вчителя – Костянтина Ціолковського. Ведучий 2: В Україні діє понад два десятки космічних експозицій. Це партнери і друзі музею.
Ведучий 1: До слова запрошуються директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов, директор Вороновицького музею авіації і космонавтики Віктор Дем’яненко, директор Чернівецького музею авіації і космонавтики Віталій Яценко, директор Музею ракетних військ стратегічного призначення Сергій Рахліцький, директор Державного музею авіації Олександр Риков, директор Полтавського музею авіації і космонавтиви Андрій Пушкарьов, засновник приватного музею «Музей фантастики і космонавтики» Юрій Шевела
14.05
Ведучий 1: Музей космонавтики ім. С.П. Корольова досяг свого півстолітнього ювілею. Це зрілий вік, за яким стоять формування образу у культурному середовищі, позиціонування у професійному колі, а також творчий пошук, досягнення та відкриття.
Ведучий 2: Попереду – масштабні наукові дослідження, зміцнення міжнародного партнерства, освітні експерименти та історичні знахідки… Слово – директору музею Ірині Дячук.
14.10
Ведучий 1: Святковий подарунок музею – «космічний» торт!