Урочисті заходи з нагоди святкування 50-річчя Музею космонавтики ім. С.П. Корольова

01.08.2020

Президент МГО «Земляцтво житомирян» Войтенко Сергій Володимирович та Голови Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловський Йосип Антонович

В рамках координаторства Асоціації земляцьких організацій, делегація представників земляцьких організацій, у складі голови Асоціації Ткаченка Віктора Вікторовича, президента МГО «Земляцтво житомирян» Войтенка Сергія Володимировича, Голови Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловського Йосипа Антоновича, Голови земляцтва «Буковина» Цибуха Валерія Івановича 1 серпня 2020 року прибула до міста Житомира для участі в урочистих заходах з нагоди святкування 50-річчя Музею космонавтики ім. С.П. Корольова.

Загалом участь у святкових заходах брали: перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко, голова обласної ради Володимир Ширма, заступник голови ОДА Віктор Градівський, керівник апарату Житомирської ОДА Олег Шарварко, радник голови ОДА Олександр Паламарчук, заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк, керівництво департаменту культури, молоді та спорту ОДА та управління культури Житомирської міської ради, народні депутати України Тетяна Грищенко та Богдан Кицак, Надзвичайний і повноважний Посол Республіки Естонія в Україні Каймо Кууск, Радник-Посланник Посольства Республіки Білорусь в Україні Кирил Камишев, Голова Державного космічного агентства України Володимир Усов, директор Музею космонавтики ім. С.П. Корольова Ірина Дячук, автор експозицій музею заслужений діяч мистецтв України, народний художник України Анатолій Гайдамака, а також депутати обласної ради, представники науково-дослідних і культурно-освітніх установ та освітніх закладів.

Розпочалися святкові заходи з покладання квітів до пам’ятника С.П.Корольову, далі біля Музею космонавтики було проведено церемонію покладання квітів до бюсту Сергія Корольова у супроводі військового оркестру Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова. Далі гостей свята вітали колективи Житомирського академічного ансамблю танцю “Сонечко” та Академічної хорової капели “Орея”.

Після цього в Музеї розпочалася урочиста частина святкування, під час якої транслювалися відеоматеріали, лунали поздоровлення та вручалися нагороди.

Від імені Земляцтва привітали із визначною датою Музей космонавтики Президент МГО «Земляцтво житомирян» Войтенко Серій Володимирович та Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловський Йосип Антонович, а на закінчення виступу вручили подарунок для музею та нагороди директору та співробітникам музею.

Голова Асоціації земляцьких організацій та голова Чернігівського земляцтва Ткаченко Віктор Вікторович привітав співробітників Музею з 50-річчям, вручив подарунок та розповів цікаві факти із життя С. П. Корольова на Чернігівщині.

Надзвичайний та Повноважний Посол України, секретар Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки», Голова Буковинського земляцтва «Буковина» Цибух Валерій Іванович поздоровив присутніх із ювілейною датою та розповів про свого земляка – першого космонавта незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка.

Житомирський музей космонавтики є унікальний, тому що дев’яносто відсотків всіх матеріалів, які пов’язані з життям Сергія Корольова, знаходяться саме тут, тому для усіх людей, які цікавляться історією космосу, Житомир є саме тим містом, куди обов’язкового хоча б раз у житті потрібно сюди потрапити і побачити ці експонати на власні очі.

За 50 років роботи у Музеї космонавтики ім.С.П.Корольова побувало понад 3 мільйони відвідувачів із різних країн світу, колекція сягнула до 25 тис. музейних предметів, більшість з яких належить до державної частини Музейного фонду України. Впроваджуючи принципи інтерактивності музейного простору, «відкритої науки», міжнародного кроскультурного співробітництва, музей став потужним науково-дослідним і культурно-освітнім центром і перетворився на один з унікальних музейних закладів України.

Цікаві факти про музей.

  1. Меморіальну дошку на фронтоні будинку №5 по вулиці Дмитрівській, у якому зараз знаходиться Меморіальний будинок-музей було відкрито вже через три місяці після смерті С.П. Корольова в переддень Дня космонавтики, 11 квітня 1966 року. Напис був такий: «В цьому будинку 30 грудня 1906 року народився видатний радянський вчений, конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів, двічі Герой Соціалістичної Праці, лауреат Ленінської премії – академік Сергій Павлович Корольов». Зараз вже інша дошка та відповідно інший текст: В цьому будинку 30 грудня 1906 року народився Сергій Павлович Корольов – видатний вчений, академік, конструктор в галузі ракетної техніки і космічних досліджень, двічі Герой Соціалістичної Праці»
  1. Перша музейна кімната, присвячена ученому-конструктору, з’явилась у Житомирській середній школі № 20. Експонати для кімнати збирали юні пошуковці, які звертались з листами до рідних та близьких С.П. Корольова.
  2. Серед перших експонатів, переданих в музей – макети космічної техніки, виготовлені на житомирських підприємствах «Електровимірювач» та «Промавтоматика». Сьогодні їх можна побачити на виставці, присвяченій 50-річчю музею.
  3. Найбільший вік експоната із колекції музею за твердженнями учених – 4,6 мільярди років. Це шматочок залізного метеориту, знайденого в Намібії у 1838 році. Його передала житомирянка Ірина Копоть – педагог та музикознавець.
  4. Всупереч усталеній думці знамениті 9 мг місячного ґрунту передані до музею аж ніяк не NASA, а Інститутом геохімії й аналітичної хімії імені В. І. Вернадського АН СРСР.
  5. У музеї зберігаються «ключі від космосу». Це стартові ключі (їх 2 шт), які ініціюють пуск космічної ракети-носія.
  6. Наймолодший вік екскурсоводів в музеї – 5-6 років. Заклад мав досвід успішної співпраці з дитячим садочком №39, коли діти самі водили екскурсію, причому так, що розчулили спеціалістів КБ «Південне».
  7. Наш музей – місце для мрій та загадування бажань та побажань. На сьогоднішній день у музейній експозиції «Космос» зберігаються 2 капсули з побажаннями. Одна з побажаннями авторів експозиції та співробітників музею у макеті комахи сонечко, який закріплено до панелі сонячних батарей КК «Союз», а інша – «Капсула часу» з побажаннями житомирян та гостей міста, яку відкриють у 2030 році.
  8. За 50 років у музеї побували 21 космонавт та 2 астронавти.
---