З Днем Незалежності, Україно

24.08.2020

Вітаємо з Днем Незалежності

24 серпня 2020 року Україна відзначає 29-у річницю проголошення незалежності. У цей день традиційно у Києві та інших українських містах відбуваються урочисті заходи.

МГО «Земляцтво житомирян» від щирого серця й від усієї душі зичить землякам, рідним, друзям та колегам здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє Вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я процвітаючої Житомирщини та соборної й незалежної України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

З святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно – колиско наша.


Авторський вірш Миколи Володимировича Чугаєвського.

Україна – моя Батьківщина!

Вірш-пісня

(Присвячується Дню незалежності України)

Моя Батьківщина – це ти,Україна!
Тобі ми завдячні завжди і здавна.
За те, що ти нас успішно зростила
І путівку в життя нам доросле дала.

Моя Батьківщина – це гордість велика,
Ти ніжність природна і спокій душі.
Тебе треба звати по «імені й батька»
За велич могутню і любов до землі.

Розцвітай, моя Нене, як червона калина,
Довічно радуй своїм щедрим добром.
Ми любимо тебе, як мати дитину,
За ніжність і ласку сердечним теплом.

У кожного з нас є Мала Батьківщина,
А разом Україна на мапі землі.
Ми не можем обрати, як матір і батька,
Так і рідну Неньку в своєму житті.

Свята, наче хліб, ти – моя Батьківщино,
Процвітай незалежно на радість усіх.
Як рідних батьків, ми любим безмежно
Тебе, наша Ненько, що ти є на землі.

24.08.2018 р. Микола Чугаєвський

Історична довідка

День незалежності України – державне свято України, яке відзначається щорічно 24 серпня на честь прийняття Верховною радою УРСР «Акта проголошення незалежності України».

Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам’ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Згодом, 18 червня 1991 року, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого в переліку святкових днів з’явився запис: «16 липня – День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила «Акт проголошення незалежності України», який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. Тож 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність».

Ця визначна дата навіки ввійшла в історію нашої молодої держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши вікові прагнення Українського народу до національного відродження та свободи. 28 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

---