Вшанування пам'яті Тараса Шевченка з нагоди 207 річниці з дня народження

09.03.2021

Урочисті заходи з нагоди 207 річниці з дня народження Тараса Шевченка

В рамках координаторства Громадської спілки «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» 9 березня 2021 року відбулася урочиста акція покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди 207 річниці з дня народження великого Кобзаря.

Вшанувати память Тараса Григоровича Шевченка прибули представники багатьох обласних земляцьких організацій України. Житомирське земляцтво представляли член президії МГО «Земляцтво житомирян», голова Національної спілки письменників України Сидоржевський Михайло Олексійович та член президії МГО «Земляцтво житомирян», Начальник господарського відділу Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради Васьковський Михайло Іванович.

За давньою традицією урочиста хода почалася від центрального корпусу Київського національного університету, який носить ім’я Тараса Шевченка.

За традицією, що склалася, очолювало ходу ГО Черкаське земляцтво «Шевченків край», чиїм земляком є Тарас Григорович Шевченко.

З промовою до присутніх звернувся наш земляк, голова Національної спілки письменників України Сидоржевський Михайло Олексійович, який розповів про виняткову роль Тараса Шевченка в духовній історії України. Значення його творчої спадщини для української культури важко переоцінити.

Виступ голови Національної спілки письменників України Сидоржевського Михайла Олексійовича.

Слід зазначити, що 207-му річницю Тараса Шевченка відзначали чи не у всіх населених пунктах України. У світі також шанували пам’ять поету, але з огляду на карантинні обмеження, багато заходів проводилося онлайн:

  • За підтримки українського культурного осередку у Лос-Анджелесі український театр «Гармонія» представив виставу «Музи Великого Генія»;
  • Український конґресовий комітет Америки презентував відеопроєкт «Шевченко і Майдан»;
  • 19 дітей зі штатів Міссурі, Канзас і Небраска (США) 9 березня прочитали вірші Шевченка у межах відеопроєкту.

Також відомо про низку запланованих заходів:

  • Наукове Товариство імені Тараса Шевченка в Америці (НТШ-А), Українська вільна Академія наук та Український науковий інститут Гарвардського університету 13 березня проведуть наукову конференцію «Тарас Шевченко в спогадах»;
  • 14 березня музиканти з Канади та України проведуть віртуальний концерт ушанування пам’яті Шевченка. Концерт транслюватиметься на кількох фейсбук-сторінках, а також на Youtube-каналі;
  • 19 березня українці Південної півкулі проведуть віртуальні читання «Шевченко сучасний». Подія буде доступна на платформі Zoom.
---