Книга нашого земляка "Життя і діяльність"

22.04.2021

Книга нашого земляка Василя Федоровича Баранівського "Життя і діяльність: спогади".

В середині квітня 2021 року вийшла з друку книга нашого земляка Василя Федоровича Баранівського «Життя і діяльність: спогади».

Пропонована праця – це спогади та роздуми не стільки про себе, а більше про історію молодого хлопця з простої сільської родини, якого доля та особиста наполегливість, воля до життя вивели на широкий та складний шлях боротьби та перемог в своїх прагненнях до знань, до успіхів у різних життєвих сферах та ситуаціях.

Цей шлях проходив через важку працю та труднощі післявоєнного життя в багатодітній сільський родині на Житомирщині. Батька не стало (помер) коли сину було лише 10 місяців, а мати-героїня в суворих умовах виховувала шестеро дітей.

Пройшов Донбас з його специфічними законами пролетарської етики та культури. В 1963 році розпочалася військова служба та навчання в Києві, Омську, інших містах. Після чого була служба у військах: Німеччина (НДР), Чехословаччина (бойові дії, 1968 рік), сурові умови служби Забайкалля. Заочне навчання в КНУ ім. Т.Г. Шевченка, у Військово-політичній академії в Москві.

Був на посадах командира та політичного працівника взводу, роти, батальйону, полку, дивізії. З Тамбова розпочалася викладацька робота. Філософія, політологія, педагогіка та ін. стали предметами його викладання. В 1986 році в МДУ ім. Ломоносова захистив кандидатську дисертацію з філософії.

В 1992 році вирвався в Україну, продовжив службу в Українському війську, викладацьку та наукову роботу у військових та цивільних закладах України, Києва. В 1997 році в Інституті філософії НАН України захистив докторську дисертацію. Був викладачем, доцентом, ПНС, ГНС, професором, зав. кафедрою, деканом. Написав 450 наукових та інших праць.

Брав активну участь в громадському та політичному житті України.

Отримав військове звання «полковник», вчене звання «професор», «академік», «заслужений працівник освіти України».

Виростив 3-х дітей (2 сини і дочку).

Вніс певний вклад в дослідження історії Древлянського краю, ініціював та допоміг на батьківщині встановити пам’ятник засновнику смт. Чоповичі князю Чопу Древлянському.

© Баранівський В.Ф., 2021
© Видавництво «Український пріоритет», 2021

---