Земляцький захід на Співочому полі - «Рушник Єднання»

23.08.2021

Учасники урочистого заходу на Співочому полі - «Рушник Єднання»

23 серпня 2021 року на Співочому полі у місті Києві проходила урочиста демонстрація рушників-вишиванок – земляцької ініціативи «Рушник Єднання», присвяченої 30-й річниці Незалежності України, яка була підготовлена Асоціацією земляцьких організацій та підтримана усіма земляцькими організаціями в місті Києві.

Виставлені до експозиції рушники були вишиті в наш час майстрами з кожного регіону України автентичними місцевими орнаментами, що виникли впродовж історії формування української нації і є генетичним кодом глибокого коріння української культури та соборності України.

В алфавітному порядку на спеціальних тримачах вздовж парапету за глядачевими місцями були розташовані рушники, вишиті майстрами 24-х областей України та автономної Республіки Крим. Біля кожного рушника були присутні представники відповідних земляцтв, які розповідали та давали пояснення відвідувачам щодо історичних традицій, місцевих орнаментів у кожному регіоні України, а також розповідали про своє земляцтво.

Житомирське земляцтво представляли Голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловський Йосип Антонович, віце-президент МГО «Земляцтво житомирян» Нестеров Валерій Григорович, Заступник голови Ради МГО «Земляцтво житомирян» Скорженко Василь Олексійович, член президії МГО «Земляцтво житомирян» Мотицький Леонід Станіславович та інші.

Ліворуч від сцени на підставках були закріплені 15 картин про Хотинську битву 1621 року між об’єднаною армією Речі Посполитої, великого Литовського князівства та війська Запорізького з військом Османської імперії, яка зупинила навалу османів на Європу та 400-та річниця якої відмічається в 2021 році.

Для презентації земляцького проекту «Рушник Єднання» на сцену були запрошені керівники громадських організацій – організатори проекту:

Віктор Ткаченко – Голова асоціації «Рада земляцтв областей та регіонів України» у м.Києві
Валерій Цибух – Буковина
Євген Касьян – Вінничина
Сергій Шевчук – Волинь
Володимир Бутко – Донеччина
Леонід Костюченко – Дніпропетровщина
Йосип Запаловський – Житомирщина
Василь Лазоришинець – Закарпаття
Володимир Федорченко – Запоріжжя
Богдан Гдичинський – Івано-Франківщина
Микола Мездрін – Кіровоградщина
Влада Литовченко – Київщина
Аліє Ткаченко – Крим
Вадим Горан – Луганщина
Геннадій Дерев’нчук – Львівщина
Олександр Грицай – Миколаївщина
Василь Цушко – Одещина
Яніна Бариббіна – Полтавщина
Микола Якимчук – Рівненщина
Іван Рішняк – Сумщина
Валерій Бачинський – Тернопілля
Світлана Рева – Харківщина
В’ячеслав Кучер – Херсонщина
Павло Панченко – Черкащина
Тетяна Літошко – Чернігівщина
Микола Проданчук – Засновник Галереї військово-історичного мистецтва та збирач колекції «Хотинська битва»
Валерій Галан – Засновник музею «Становлення української нації»

Після оголошення диктором учасників урочистостей до гостей з промовою звернувся Голова «Асоціації рада земляцтв областей та регіонів України» у м. Києві Віктор Ткаченко.

Від імені координатора діяльності земляцтв, з вітальною промовою виступив голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Йосип Запаловський.

Також він розповів про історію створення земляцького руху в Україні та про діяльність земляцтв сьогодні.

Про ідею створення «Рушника Єднання» розповів голова Громадської організації «Земляцтво буковинців в місті Києві «Буковина» Валерій Цибух.

Про представлені на заході картини про Хотинську битву розповів засновник Галереї військово-історичного мистецтва, збирач колекції «Хотинська битва» Микола Проданчук.

Підписання меморандуму

Наприкінці урочистої частини відбулося підписання меморандуму про співпрацю Головою Асоціації земляцтв у місті Києві Віктором Ткаченком та засновником музею «Становлення української нації» Валерієм Галаном.

Після підписання та потиску руки до учасників та гостей заходу звернувся Валерій Галан, який розповів про музей «Становлення української нації» та про достойне місце, яке займуть сьогоднішні рушники в експозиції музею.

На закінчення урочистої частини гостям заходу подарувала музичну композицію на сопілці наша землячка Олеся Сінчук.

В цей же день делегація керівників земляцьких організацій України відвідала музей «Становлення української нації», де в відповідній залі зайняли своє місце рушники 24-х областей України та автономної Республіки Крим.

«Рушник Єднання» в залі музею «Становлення української нації»
---