Сумське земляцтво відзначило 20-річчя створення громадської організації

18.10.2019

Святкова конференція на честь 20-річчя створення громадської організації Сумське земляцтво у м. Києві

18.10.2019 року представники МГО «Земляцтво житомирян» прийняли участь у конференції ГО «Сумське земляцтво у м. Києві», присвяченій 20-річчю створення громадської організації та 80-літтю утворення Сумської області – краю, з яким пов’язане життя багатьох особистостей: тут у Путивлі-граді князя Ігоря чекала Ярославна; під Конотопом Виговський розбив московське військо; не скорився останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський, який родом був із Роменщини, а свій шлях земний завершив на чужині.

На Сумщині народилися композитори Максим Березовський та Дмитро Бортнянський, вчені Олександр Потебня та Борис Грінченко, письменники Пантелеймон Куліш, Іван Багряний, Борис Антоненко-Давидович, Остап Вишня, поети Олександр Олесь, Леонід Полтава, Дмитро Білоус, Олекса Ющенко, перекладач Микола Лукаш, художники Архип Лосенко, Микола Мурашко, Георгій Нарбут, Василь та Федір Кричевські, Віктор Зарецький, скульптор Іван Кавалерідзе, співаки Борис Гмиря та Віталій Білоножко, актриса Ада Роговцева та багато інших відомих людей.

У актовій залі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

Тому багато людей прийшло до актової зали Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, де проходила святкова конференція.

Гості конференції

Приїхали навіть представники місцевого телебачення, щоб зафіксувати та показати своїм телеглядачам цю значиму для сумського краю подію.

Виконавчий директор Сумського земляцтва Родченко Ірина Володимирівна

Ведуча конференції – виконавчий директор ГО «Сумське земляцтво у м. Києві» Родченко Ірина Володимирівна після вітання та короткої промови запросила на сцену засновників «Сумського земляцтва» та його нинішнього голову Івана Миколайовича Рішняка, які привітали всіх земляків і гостей з ювілеем та розповіли про передумови та про створення самого земляцтва у місті Києві.

Далі гостям свята було запропоновано переглянути кінофільм, де в стислій формі були відображені події та діяльність організації за минулі 20 років.

Після перегляду кінофільму настав час урочистої частини, де вручалися подарунки та нагороди, а з поздоровленнями та побажаннями виступали земляки-сумчани, керівники районних підрозділів та гості свята.

Поздоровлення голови асоціації земляцьких організацій Віктора Вікторовича Ткаченка

Зі своїми поздоровленнями і побажаннями також виступив голова асоціації земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» Віктор Вікторович Ткаченко. Від імені асоціації Віктор Вікторович вручив дві нагороди почесним землякам-сумчанам.

Після вручення нагород для земляків-сумчан та гостей конференції відбувся концерт, а по закінченні – фуршет та дружнє спілкування.

Житомиряни також вітають своїх колег зі святом та бажають творчих успіхів та земляцьких досягнень!

---