«На зламі епох» - фотовиставка-ретроспектива Валеріана Антоновича

19.11.2019

Ірина Антонович розповідає про журналістську діяльність Валеріана

19 листопада 2019 року у Центральному Будинку Кіно міста Києва відбулася фотовиставка-ретроспектива «На зламі епох», присвячена пам’яті нашого земляка Валеріана Антоновича. Виставка організована дружиною Валеріана – Іриною Антонович.

Віктор Михайлович Барановський

Представники «Земляцтва» прийняли участь у відкритті фотовиставки. У ході урочистої частини з промовою виступив виконавчий директор «Земляцтва» Барановський Віктор Михайлович.

Земляки та гості перед відкриттям фотовиставки

Для фотопроекту було відібрано 14 фото, які охоплюють період від 80-х років 20 століття до подій Революції Гідності 2013- 2014рр. Це жанрова, репортажна і портретна фотографія, яка об’ємно та емоційно передає життя країни на зламі епох, духовний пошук героїв. Драматичні і щасливі сторінки історії очима фоторепортера, який завжди у вирі подій.

Деякі світлини створені в традиціях фотографічного символізму. Інші – передають класичний психологічний портрет. Це пошук сучасного звучання «фотографії вирішальної миті». Автор досягає ефекту присутності (reality effect) глядача на місці подій і співпереживає героям, які опинились по різні боки барикад.

Валеріан Антонович (19.11.1967 – 28.07.2015) – член Національної спілки журналістів України, фотохудожник, телеоператор, викладач коледжу Київського Національного університету технологій та дизайну. Отримав фах «оператор кіно і телебачення» у Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. К. Карпенка-Карого.

Працював оператором в Національній телекомпанії України. Співпрацював з відомими інформаційними виданнями («День, «Дзеркало тижня», «Молодь України», «Сегодня», центр журналістських досліджень, агенція УНІАН та ін).

Вперше фотографії, присвячені Революції Гідності в рамках виставки «Сотня світлин Майдану» були продемонстровані в Національному музеї Тараса Шевченка міста Києва в 2014 році. Далі, з 2014 року спільно з Товариством Червоного Хреста України організував Всеукраїнський фотоконкурс та серію фотовиставок, присвячених волонтерському рухові, у різних містах України («Волонтери Червоного Хреста», Український Дім, Київ, 2015; Чернігів, Суми, Житомир, 2015). Влаштовував благодійні заходи допомоги пораненим воїнам АТО.

Фото Валеріана Антоновича були представлені під час акції «Життя заради миру» в рамках загальнонаціональної програми «Людина року» (фотовиставка «Волонтерське покликання» в Національному палаці мистецтв «Україна»,Київ,2015).

Фото на згадку про фотовиставку «На зламі епох»

Життя Валеріана Антоновича обірвалося в 47 років через хворобу серця під час фотозйомки. Репортер до останнього дихання. Справжній воїн журналістського фронту.

---
---
---