Фотовиставка «Без меж» в Житомирському Музеї Космонавтики імені С. П. Корольова

05.03.2020

Фотовиставки Ірини Антонович в Житомирі

Фотопроект Ірини Антонович
в Музеї Космонавтики імені С.П.Корольова

Житомир-2020

Відкриття фотовиставки «Без меж» відбулося у Житомирському Музеї Космонавтики імені С. П. Корольова 5 березня. Ведуча новин Українського радіо Ірина Антонович представила 20 авторських світлин, об’єднаних темою подорожі до країн Європи. Організаторами фотоекспозиції виступили Національна Спілка Фотохудожників України та Art-об`єднання «Kyivphotos-Hall 2012». Презентація відбулася у формі концерту, адже Ірина також захоплюється авторською піснею, пише вірші і виконує твори під гітару. Вона присвятила концертну програму Міжнародному жіночому Дню. Лунали поезії та пісні про весну, жінку, кохання. Також презентувала і свою віршовану фотокнигу «Без Меж», в якій фотографії об’єднані з поезією авторки. Під час мистецького дійства журналістка наголосила на тому, що видання побачило світ завдяки сприянню Міжнародної громадської організації «Земляцтво Житомирян».

У концертній програмі також взяв участь відомий житомирський поет, журналіст, член Національної спілки журналістів України Василь Головецький. Він прочитав вірші зі своєї нової збірки «Сповідь у малиннику» і провів автограф-сесію. Ірина Антонович також заспівала і пісню, яку написала на його вірші. Родзинкою концерту стала відома композиція французькою мовою Сальваторе Адамо «Tombe la neige», яку дикторка українського радіо виконала разом з батьками-житомирянами Олександрою та Дмитром Сайдометовими. Подію висвітлювало Житомирське телебачення Суспільне:UA.

Вперше фотопроект «Беж Меж» був презентований в Києві восени 2019 року в бібліотеці ім. М. Гоголя. В місті свого дитинства ведуча вдруге розгорнула мистецьку експозицією, адже саме в Житомирі Ірина в свій час успішно стартувала на телебаченні разом з чоловіком – телеоператором і фотокореспондентом – Валеріаном Антоновичем. Завдяки йому вона захопилась фотографією. Свою першу персональну фотовиставку ведуча присвятила запровадженню безвізового режиму в Україні. Це для авторки стало своєрідним символом внутрішньої свободи. Глибше пізнання в мандрах історії, культури, мистецтва інших країн дає краще розуміння спорідненості з іншими народами, передусім – у прагненні до любові і миру. Водночас саме подорожі допомагають відчути цінність рідного краю, дому, близьких серцю людей.

Ірина переконана, що життя – це велика подорож. Відкриваючи нові світи, пізнаєш і свою душу. Мандри дають поштовх до творчості, польоту думки, поетичних сплесків, народження пісні…

Особливу подяку за сприяння в організації проекту Ірина висловила директору Art-об`єднання «Kyivphotos-Hall 2012» Валерію Лещинському та завідувачці відділу науково-освітньої роботи Музею Космонавтики ім. С.П. Корольова Ірині Вишневецькій.

Виставка триватиме впродовж місяця в Арт-просторі Музею космонавтики імені С. П. Корольова за адресою Україна, Житомир10008, вул. Дмитрівська, 5.
тел.: (0412) 37-20-30


Про автора: тележурналіст, ведуча новин Українського радіо,
бренд-войс Українського радіо Культура;
автор-виконавець, член Національної спілки журналістів України,
з 1992 року – диктор, ведуча, журналіст Житомирського телебачення,
з 2001 – ведуча і редактор на Першому Національному телеканалі України,
з 2016 працює ведучою новин на Українському радіо / UA:СУСПІЛЬНЕ.
З юності захоплюється гітарою, бардівським співом, пише вірші, займається фотографією.

---