Відбулися Загальні Збори Асоціації земляцьких організацій

17.06.2020

Загальні Збори ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України»

17 червня 2020 року відбулися Загальні Збори ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України».

Відкрив Збори координатор – голова Ради МГО «Земляцтво житомирян» Запаловський Йосип Антонович, який констатував наявність кворуму. Головою Зборів було обрано Віктора Вікторовича Ткаченка, а секретарем Тетяну Андріївну Літошко.

На початку зборів Й. А. Запаловський передав всім присутнім вітання Президента МГО «Земляцтво житомирян» Войтенка Сергія Володимировича, а далі доповів, що з відомих причин план роботи координатора, схвалений Радою земляцтв, частково не був реалізований. Карантинні заходи внесли значні зміни в наші плани, всі ми змушені пристосовуватися до нових умов, але маємо надію, що, незважаючи на складні часи, на нас чекають цікаві зустрічі на Житомирщині, дружнє, продуктивне спілкування. Тому МГО «Земляцтво житомирян» пропонує продовжити термін координаторства Житомирян до кінця 2020 року з передачею його новому координатору в кінці грудня.

Було запропоновано до розгляду скорегований проект плану координаторства до кінця року, звернувши увагу на те, що в плані із-за пандемії коронавірусу можуть бути внесені зміни.

Учасники Зборів з позитивом сприйняли запропоновані зміни та затвердили оновлений план координаторства.

То ж, МГО «Земляцтво житомирян» продовжує свою координаторську функцію управління Громадською спілкою «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» до кінця 2020 року.

З другого питання доповів В. В. Ткаченко, що відбулись попередні перемовини з відповідальними представниками КМДА стосовно підписання договору (меморандуму) про співпрацю між земляцтвами областей України у місті Києві та Київською міською владою, запропоновано проект листа до Міського Голови. Вирішено доручити В. В. Ткаченку та Й. А. Запаловському підготувати остаточну редакцію листа.

По третьому питанню слухали повідомлення В. В. Ткаченка про те, що остання зустріч земляцтв у місті Києві з представниками державної влади відбулась у 2013 році, де були прийняті рішення, які, на жаль, не всі були виконані. В. В. Ткаченко доповів про заплановану зустріч із Віце-прем’єр-міністром.

Зі своїми пропозиціями по відновленню роботи Асоціації земляцьких організацій з державною владою виступили представники земляцтв М. І. Бідзілля, В. І. Цибух, М. С. Каплун, було запропоновано по результатам зустрічі з Віце-прем’єр-міністром України підготувати текст листа до Прем’єр-міністра України з ініціативою про зустріч з керівниками земляцьких організацій та узгодження спільних дій, спрямованих на збереження цілісності нашої держави, миру і спокою, економічне процвітання.

По четвертому питанню слухали Голову ГО «Земляцтво буковинців в Києві «Буковина» В. І. Цибуха, який запропонував вишити рушник кожним земляцтвом відповідно до наданої концепції та зшити в єдине полотно. Він має передати історію формування традиційного народного орнаменту кожного регіону.

При обговоренны цього питання виступили М. І. Бідзілля, Т. А. Літошко, Й. А. Запаловський, І. В. Петрова, які зазначили, що необхідно розробити концепцію створення рушника в єдиному стилі.

Виступаючі запропонували створити робочу групу у складі В. І. Цибух – керівник, Т. А. Літошко та Й. А. Запаловський, які будуть координувати цю роботу.

Також В. І. Цибух запропонував керівникам земляцтв відвідати Музей «Становлення української нації», який розташований на території «Національного музею історії України у Другій світовій війні».

По п’ятому питанню Й. А. Запаловський поінформував про необхідність пожвавлення діяльності Координаційного комітету. З метою активізації роботи Координаційного комітету, що діє при Асоціації земляцьких організацій, було вирішено дообрати до Координаційного комітету Голову ГО «Земляцтво буковинців в Києві «Буковина» В. І Цибуха, який часто ініціює цікаві пропозиції щодо роботи Асоціації, має досвід управлінської роботи та бажання працювати.

По останньому шостому питання слухали голову ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» Віктора Вікторовича Ткаченка, який презентував новий довідник ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України» і запропонував керівникам уважно його переглянути та в разі необхідності внести правки.

В проведенні Зборів асоціації приймав участь та вносив свої пропозиції Перший віце-президент МГО «Земляцтво житомирян», виконавчий директор Барановський Віктор Михайлович.

---